NASIELSK. Remont w DPS jeszcze w tym roku

2023-05-20 5:46:39

Dom Pomocy Społecznej w Nasielsku i jego mieszkańcy mogą liczyć na zmiany, które poprawią warunki pobytu w DPS-e. Samorząd województwa przekazał środki pochodzące z PFRON, które umożliwią przeprowadzenie remontu

Dofinansowanie robót budowlanych w obiektach, które służą rehabilitacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami, pozwala stworzyć przestrzeń dostosowaną do szczególnych potrzeb pensjonariuszy. – „Projekty, na które dziś podpisaliśmy umowy, to przebudowy niezbędne do zwiększania dostępności miejsc, w których przebywają osoby szczególnie takich zmian oczekujące. W tym roku spośród 24 mln zł, które samorząd Mazowsza miał do podziału, ponad 6,2 mln zł przeznaczonych zostało na inwestycje, prace budowlane, które sprawią, że kolejne miejsca w naszym województwie służące społecznej i zawodowej rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami będą przyjazne właśnie dla tych osób”. – mówił podczas uroczystości podpisania umów Wiesław Raboszuk, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

170 tys. zł. na łazienki

W Domu Pomocy Społecznej w Nasielsku wyremontowane zostaną łazienki, tak by były one dostosowane do możliwości ruchowych mieszkańców tego domu. W DPS przebywa ok. 100 osób z niepełnosprawnością intelektualną (np. schorzeniami psychicznymi), których pobyt w DPS-e powinien być jak najbardziej bezpieczny. Starostwo powiatu nowodworskiego otrzymało od sejmiku województwa ponad 170 tys. złna ten cel. Inwestycja zostanie przeprowadzona i zakończona jeszcze w tym roku.

gm

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *