ZAKROCZYM. Aktywni w bieganiu i pomaganiu

2023-02-03 11:30:55

Głównym wydarzeniem, który zorganizował Sztab WOŚP w Zakroczymiu, były biegi dla dzieci i dorosłych. Wzięło w nich udział około 150 biegaczy

Najmłodsi mieli do pokonania dystans ok. 200 metrów. Ci nieco starsi pobiegli na dystansie 500 m a dorośli, przebiegli 5 km. Jak zwykle w biegach podczas finału WOŚP wynik nie był najważniejszy a samo uczestnictwo i wsparcie, które biegacze przekazali do puszek. Na mecie na wszystkich czekały pamiątkowe medale, były też nagrody dla zwycięzców i gorąca grochówka dla wszystkich. Przy Gminnym Ośrodku Kultury zorganizowano stoiska ze słodkościami oraz sklepik z gadżetami Orkiestry. Pomimo chłodu panującego na zewnątrz atmosfera wśród uczestników była gorąca a serca hojne.
Po zakończeniu części sportowej, na scenie GOK odbył się spektakl dla najmłodszych pt. “Skarb Piratów” w wykonaniu Teatru Wariacje. Zakroczymski Sztab WOŚP na walkę z sepsą, przekazał w tym roku kwotę 20 020,91 zł. Wielkie brawa należą się dzielnym wolontariuszom, którzy od godzin porannych zbierali pieniądze do puszek.
O bezpieczeństwo podczas biegów zadbali strażacy z OSP w Zakroczymiu oraz miejscowa Policja.

Fotorelacja również w najbliższym wydaniu Tygodnika Nowodworskiego (7.02.23r.)

GM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *