Ubrania dla mam karmiących

2023-03-03 10:58:13
Będąc jeszcze w ciąży, przyszłe mamy, często podejmują decyzję o karmieniu piersią. Czasami życie pisze swój scenariusz i dopiero po porodzie mama wie czy chce lub czy może karmić piersią swojego malucha. Taka decyzja nie jest łatwa, lecz na pewno bardzo istotna. Czasami komplikacje podczas porodu uniemożliwiają karmienie. Według Światowej Organizacji Zdrowia mleko mamy jest najbardziej wartościowym pokarmem dla dziecka do ukończenia 6 miesiąca życia. Do tego jest to pokarm, który zaspakaja jego wszystkie potrzeby żywieniowe. Dlatego często kobiety czują presję związaną z karmieniem. Do tego dojdzie ciężki poród i blokada w przyjemnym karmieniu jest niemal pewna.

Wygoda mamy karmiącej…

W momencie podjęcia decyzji o karmieniu piersią swojego dziecka każda mama musi mieć zapewnioną wygodę, spokój oraz bezpieczeństwo. Z pewnością przydadzą się akcesoria dla mamy karmiącej, a do najczęściej kupowanych zaliczymy bieliznę oraz ubrania.

Większość ze znanych sklepów z modą damską ma dział przeznaczony dla kobiet karmiących. Tam zakupimy odpinane bluzki, biustonosze czy inne części garderoby. W pierwszym okresie na pewno przyda się koszula do karmienia. Te na szczęście kupimy nawet w sklepach z artykułami dla małych dzieci. Najbardziej popularna koszula do karmienia jest rozpinana z dwóch stron na wysokości piersi. Przykłady wygodnych koszul dla mam można zobaczyć na stronie https://abc-bobasa.pl/koszula-do-karmienia-24. Może to być piżamka na guziki, rzepy lub napy. Przede wszystkim powinna być wykonana z najwyższej jakości bawełny. Ten materiał można prać w wysokich temperaturach, bez ryzyka odkształcenia. Dodatkowo jest przyjemny w dotyku i nie podrażnia brodawek sutkowych, które często są mocno wrażliwe.
W pierwszych dniach karmienia piersią mama może odczuwać mocny dyskomfort. Wtedy zalecane jest używanie nakładek ochronnych , które wkłada się do biustonosza. Obecnie w sklepach odzieżowych mamy ogromny wybór praktycznych i starannie wykonanych koszul i piżam. Takie wykonane z miękkiej, delikatnej bawełny organicznej, muszą spełniać wszystkie europejskie normy bezpieczeństwa zarówno dla mamy jak i dziecka.

Rodzaje koszul do karmienia

W dobrze zaopatrzonych sklepach z bielizną można zakupić różne warianty takich koszul. Często mamy wybierają kopertowy dekolt, który zapewnia bardzo duży komfort podczas karmienia dziecka. Niektóre z nich występują także w bardzo kobiecych fasonach, które często są zmysłowe i kobiece. Przecież w takim okresie jak karmienie piersią, kobiety także chcą czuć się pięknie i atrakcyjnie.

Materiał koszuli ciążowej

Najważniejsze jest by produkt był uszyty z najlepszych jakościowo i bezpiecznych dzianin.
Koszula do karmienia piersią przyda się już w szpitalu. Często wypisana jest już w liście potrzebnych rzeczy dla mamy i dziecka, którą przekazuje rodzicom szpital przed porodem. Nawet jeśli mama nie chce karmić piersią to koszula będzie potrzebna do porodu. Stąd warto odpowiednio wcześniej odwiedzić sklep z asortymentem dla mam. Szeroki wybór tego typu produktów zapewni sklep abc-bobasa.pl.

Cena za wygodną i ładną koszulę to koszt około 50-200 złotych. W zależności od firmy i rodzaju można ją zakupić nawet taniej.
Z pewnością koszul czy piżam przyda się kilka. Mamusie, które chcą karmić kilka miesięcy powinny zakupić od razu kilka sztuk. Ta sama sytuacja dotyczy biustonoszy dla mam karmiących, które odpina się od góry miseczki. Dostęp do piersi jest znacznie ułatwiony.

Karmienie piersią jest bardzo ważne. Jeśli mama może karmić i tego pragnie to z pewnością uda jej się przetrwać pierwszych kilka dni. Są one często trudne, bo zarówno dziecko musi odnaleźć się w nowej roli jak i mama. Wygodna koszulka do karmienia oraz poduszka rogal z pewnością pomogą w tym ciężkim czasie. Jednak jest to tak piękne doświadczenie, że warto się poświęcić.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *