POWIAT/CZOSNÓW. Zebrali ponad 360 tys. zł na karetkę dla szpitala!

2023-03-07 10:09:24

Możemy sobie wzajemnie wszyscy pogratulować skuteczności, hojności, zaangażowania, wytrwałości i efektu” – tak p. Anna Maliszewska – jedna z trzech członkiń Komitetu Społecznego powołanego na rzecz zbiórki funduszy na zakup karetki transportowej dla Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym – podsumowała kilkumiesięczne starania w niezwykle szczytnym celu

Słowa te doskonale oddają ogrom pracy i zaangażowania niezbędnych do osiągnięcia zamierzeń, a jednocześnie wyrażają radość i satysfakcję towarzyszące momentowi, gdy cel zostaje osiągnięty.
Pogratulujmy więc wszystkim zaangażowanym w akcję osobom i instytucjom, gdyż zebrano naprawdę niebagatelną kwotę 360 564,84 zł, na którą złożyły się pieniądze pozyskane podczas licznych zbiórek publicznych, wydarzeń kulturalnych, aukcji, bezpośrednich wpłat na konto szpitala, „zrzutek” internetowych (171 086,84 zł), z dotacji Samorządu Gminy Czosnów (120 000 zł) oraz z dotacji Samorządu Województwa Mazowieckiego (69 478 zł).
Jest to ponad 360 tysięcy złotówek wyrażających hojność darczyńców, ale i zrozumienie potrzeb hospitalizowanych dzieci, które w wielu przypadkach przebywają w szpitalach miesiącami, są transportowane z jednej placówki do drugiej, wymagają dojazdów na specjalistyczne badania. Każda z tych złotówek przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa dzieci, a także ich komfortu psychicznego, jakże ważnego w stresujących sytuacjach związanych z chorowaniem.
Warto wspomnieć, że inicjatywa akcji narodziła się już w lipcu 2022 r. Spoiwem wszystkich ludzi dobrej woli były założycielki Komitetu Społecznego: A. Maliszewska – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czosnowie, A. Szpakowska – przedstawicielka Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym oraz A. Kacperska – przedstawicielka Stowarzyszenia Przyjaciół Sportu i Rekreacji „Szybka Piłka”. To one podjęły się niełatwego zadania sformalizowania komitetu, zarejestrowania zbiórki, nadzorowania akcji i doprowadzenia do osiągnięcia celu – zebrania funduszy na zakup nowej karetki wraz z niezbędnym wyposażeniem. Środki na ten cel zostały zebrane, a już niebawem ogłoszony zostanie przetarg na sfinalizowanie przedsięwzięcia.
Więcej na temat zbiórki i towarzyszących jej emocji i wyzwań, przeczytacie Państwo
w kolejnych numerach Gazety Czosnowskiej w wywiadzie z jedną z inicjatorek akcji.


Katarzyna Chojnacka
Wydział Oświaty, Kultury i Promocji

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *