NOWY DWÓR MAZ. Już nie tylko z Modlina

2023-02-09 5:08:13

Po kilkuletniej przerwie, samolotami irlandzkiej linii Ryanair polecimy w naszym regionie już nie tylko z lotniska w Modlinie. Przewoźnik, tak jak zapowiadał, wznawia loty z lotniska Okęcie w Warszawie. Jak to wpłynie na nasze lotnisko?


Nie milkną echa „plotek”, że Ryanair wynosi się z lotniska w Modlinie i przenosi się na lotnisko im. Fryderyka Chopina. Nie do końca jest tak, że się przenosi, a już na pewno nie rezygnuje ze współpracy z portem w Modlinie.
Wciąż można kupić bilety na loty z modlińskiego lotniska aż do końca października br. Jednak, jak przekazał w informacji prasowej przedstawiciel przewoźnika, firma nie jest do końca zadowolona z obecnej współpracy z lotniskiem w Modlinie.
Jeśli zarząd lotniska w Modlinie oraz udziałowcy, w tym władze regionalne, nie podejmą działań, będą w przyszłości musieli wytłumaczyć mieszkańcom, dlaczego nie byli zainteresowani rozwojem lotniska i regionu – mówi Michał Kaczmarzyk przedstawiciel Ryanair na Polskę.
Zapytaliśmy Zarządu MPL Warszawa-Modlin jakie konsekwencje ekonomiczne będzie mieć decyzja Ryanair o uruchomieniu lotów z kolejnego lotniska na Mazowszu, jednak nie otrzymaliśmy w tej sprawie żadnego komentarza.
Jak oceniają przedstawiciele Ryanair, ruch lotniczy na Modlińskim lotnisku może się obniżyć o 10%. Należy w tym miejscu przypomnieć, że w bieżącym roku kończy się 10-letnia umowa portu w Modlinie ze swoim największym przewoźnikiem.

Nie przenoszą a dokładają
Sprawdziliśmy letnią siatkę połączeń irlandzkiego przewoźnika z mazowieckich lotnisk. Od końca marca będzie realizowanych pięć tras z warszawskiego lotniska im. F. Chopina.
Samoloty Ryanair polecą do Wiednia, Brukseli, do Pafos na Cyprze oraz obsłużą dwa hiszpańskie kierunki do Alicante i Palmy. Nie oznacza to, że wymienione destynacje znikają z siatki połączeń z Modlińskiego portu. Nadal od końca marca będzie można z Modlina polecieć do Wiednia – 6 razy w tygodniu (prócz niedziel). Z Warszawy połączenia do Wiednia będą od 26 marca odbywać się w poniedziałki, piątki, soboty i niedziele. Na lotnisko w Brukseli loty z Modlina będą nadal realizowane od poniedziałku do piątku, natomiast od 26 marca w poniedziałek, piątek i sobotę będzie można wybrać się do stolicy Belgii z Okęcia. Do cypryjskiego Pafos można polecieć w chwili obecnej z Modlina 2 razy w tygodniu. Od 29 marca będą trzy połączenia z Modlina w poniedziałki, środy i piątki. Natomiast z Okęcia do Pafos będzie można latać od 31.03 br. jeden raz w tygodniu w piątek. Do Alicante w Hiszpanii obecnie odbywają się z Lotniska Warszawa-Modlin trzy loty tygodniowo. W nowej siatce połączeń Alicante pojawia się cztery razy w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty. Natomiast od 29.03 zostają uruchomione regularne loty do Alicante z Okęcia, które będą odbywać się w środy, piątki, soboty i niedziele. Od 26 marca na nowodworskie lotnisko powraca kierunek do hiszpańskiej Palmy, gdzie loty będą odbywać się 3 razy w tygodniu. W tym samym czasie zostaje uruchomione połączenie do Palmy z Okęcia i będzie odbywać się 4 razy w tygodniu.
Jak widać z naszej analizy, doniesienia prasowe mówiące o wyprowadzce Ryanair z Modlina są mocno przerysowane.

GM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *