NOWY DWÓR MAZ. 23 i 24 z zarzutami posiadania marihuany

2023-04-18 12:37:04

W sobotnią noc nowodworscy patrolowcy zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu żuromińskiego. 24 i 23- latek stali przy aucie, które uległo awarii. Policjanci, którzy zatrzymali się aby pomóc zauważyli, że mężczyźni nerwowo się zachowują. W trakcie czynności ujawnili przy nich marihuanę. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności

15 kwietnia 2023 r. przed północą, mundurowi  z Wydziału Prewencji patrolowali rejon Nowego Dworu Mazowieckiego. Na ul. Morawicza zauważyli pojazd i stojących przy nim dwóch młodych mężczyzn. Próbowali oni uruchomić auto. Funkcjonariusze zatrzymali się aby zapytać co się stało i pomóc 24 i 23- latkowi. Ci jednak, na widok radiowozu zaczęli nerwowo się zachowywać, ewidentnie chcąc uniknąć spotkania z policjantami. Wzbudziło to podejrzenia funkcjonariuszy.

Podczas interwencji okazało się, że mieszkańcy powiatu żuromińskiego posiadają narkotyki. 24- latek w kieszeni kurtki ukrył torebkę foliową z suszem roślinnym, a jego o rok młodszy kolega miał przy sobie pudełko oraz torebkę, w której również znajdowały się środki odurzające.

Mężczyzn przewieziono do nowodworskiej komendy, a ujawnione substancje zabezpieczono. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że zarówno w pudełku jak i torebkach była marihuana.

24 i 23- latek noc spędzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Następnego dnia usłyszeli zarzuty.

Zgodnie z art 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, każdemu z nich grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *