Facebook
KULTURA. Prezydent na ceremonii otwarcia Kasyna

2023-10-16 12:48:45

Miniony weekend (06-08.10) obfitował w wydarzenia kulturalne, które odbyły się na terenie oficjalnie już otwartego Kasyna Oficerskiego w Twierdzy Modlin. W piątek nastąpiło przecięcie wstęgi, a w sobotę i niedzielę widzowie mogli się spotkać z kulturą przez duże „K”

W piątkowe przedpołudnie oficjalnie otwarto zrewitalizowane Kasyno Oficerskie.
W ceremonii otwarcia brało udział wielu znamienitych gości, w tym były Prezydent RP Bronisław Komorowski, przedstawiciele władzy samorządowej województwa mazowieckiego, lokalni przedstawiciele samorządu, zaproszeni goście.
Kolejnego dnia na scenie sali widowiskowej wystawiono teatralny przebój „Winda do nieba”, komedie która podbiła serca widowni wartką akcją, błyskotliwymi dialogami oraz inteligentnym humorem.

Kliknij, aby powiększyć

W niedzielę mieszkańcy mieli okazję na własne oczy obejrzeć pełen energii i koloru występ Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, który zebrał gromkie brawa i owację na stojąco.
W piątek i sobotę była również możliwość zwiedzania odnowionych pomieszczeń oraz wysłuchania historii i ciekawostek, które wiążą się z zabytkowym obiektem dawnego GKO.
Partnerem Weekendu Otwarcia Kasyna Oficerskiego w Twierdzy Modlin był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

To był wyjątkowo intensywny czas dla pracowników Nowodworskiego Ośrodka Kultury, którzy zadbali o każdy szczegół uroczystości otwarcia. Należą im się podziękowania.
Zachęcamy do śledzenia strony internetowej NOK gdzie na bieżąco ukazują się informacje dot. planowanych wydarzeń oraz imprez kulturalnych w Kasynie Oficerskim.
Już niebawem w Kasynie zostanie uruchomione kino i restauracja.

Foto: M.A., Ł.Szablak, NOK

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *