Bestsellery – najlepsze rakiety squash

2023-01-29 11:31:47
O tym czy coś można nazwać bestsellerem czy nie świadczy oczywiście liczba sprzedanych sztuk. Rozglądając się po kortach dość szybko zauważymy, że jest kilka rakiet squash, które spotykamy częściej niż inne. Jakie to modele najbardziej przypadły nam do gustu? Oto krótki przegląd najlepszych rakiet squash.

Która marka rakiet squash jest najpopularniejsza?

Rakiety squash produkuje kilka marek znanych z innych sportów, głównie tenisa ziemnego. Są to Head, Wilson, Dunlop i Tecnifibre. Obok nich są marki, które znamy przede wszystkich ze sprzętu do squasha, są to Harrow, Karakal, Eye Rackets, Oliver i Black Knight. O popularności marek niech świadczy jakich używają zawodnicy czołówki PSA oraz rankingów w danym kraju. Na świecie królują Harrow, Dunlop i Tecnifibre. Zaraz za nimi Head, Karakal i Eye Rackets. W Polsce najpopularniejszą marką od lat jest Karakal, a dopóki marka dalej będzie oferować taką jakość rakiet squash w przystępnych cenach to ciężko będzie ją zdetronizować. Jej największa zalety to szeroka oferta na rakiety, dostępność całego spektrum produktów do squasha – butów, toreb, ubrań, naciągów, a przede wszystkim takich hitów jak owijka PU Super Grip czy skarpety X2+ i X4, bez których nie warto wychodzić na kort.

Jakie modele rakiet squash są najchętniej wybierane?

Z całą pewnością jest kilka modeli, które nieustannie cieszą się ogromną popularnością wśród graczy. Są to stosunkowo tanie rakiety kompozytowe, jak Karakal Razor, czy niedoścignione w kategorii cena/jakość grafitowe Karakal Storm. Średnia półka cenowa należy do serii Hyper Hammer od Wilsona. Szukając lżejszych modeli rakiet squash z pewnością wybierzemy Oliver Orc-a lub Supralight Silver, Karakal S 100 lub którąś z pozycji Harrowa. Ogromną popularnością cieszą się również zawodnicze Tecnifibre Carboflex Airshaft, Eye X.Lite 120 czy Head Speed 120 SB. Spośród modeli Dunlopa od dawna popularna jest seria Blackstorm oraz model, którym grał Nick Matthew, czyli Evolution 120. Jest kilka marek, które powoli odchodzą do lamusa. Ich oferta albo nie trafia w gusta graczy, albo jest po prostu bardzo wąska. Na rynku słabo przyjęły się modele Victora i Salminga.

Rakiety squash – jaką wybrać dla siebie

Decydując się na któryś z popularnych modeli z pewnością dokonujemy dobrego wyboru. Szczególnie, że ich dostępność jest duża i możemy mieć okazję sprawdzenia rakiety squash przed zakupem. Niestety ślepe kierowanie się popularnością może skutkować niekoniecznie właściwym wyborem, którego dokonalibyśmy sięgając po mniej znany model niszowej marki. Czasami wybieramy rakiety squash, bo znamy markę i tak popularne są modele Head, Wilson czy Tecnifibre, choć niekiedy w ofercie innych producentów znajdziemy ich znacznie tańsze odpowiedniki. Czasami warto zasięgnąć języka i spytać specjalistów od rakiet, np. ze sklepu squashtime.pl; którzy podpowiedzą jaką rakietę wybrać lub jak znaleźć tańszy odpowiednik w ofercie innego producenta. Zdziwicie się jak często można zostawić w kieszeni nawet kilkaset złotych wybierając alternatywną rakietę squash.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *