NOWY DWÓR MAZ. Znęcał się nad żoną i miał narkotyki

2023-04-13 11:57:55

Nowodworscy dzielnicowi w trakcie interwencji domowej znaleźli marihuanę. Środki odurzające zostały zabezpieczone, a ich 37-letni właściciel zatrzymany. Mężczyzna odpowie teraz za znęcanie się nad żoną i posiadanie narkotyków, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Dyżurny komendy w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Przybyli na miejsce dzielnicowi zastali zgłaszającą i jej męża. Kobieta oświadczyła, że mężczyzna znęca się nad nią fizycznie i psychicznie, ubliża pokrzywdzonej słowami wulgarnymi, bije i kopie ją po całym ciele.
Podczas czynności mundurowi ujawnili, że agresor ukrył w kieszeni spodni torebkę foliową z suszem roślinnym. Użyty do badania tester narkotykowy wskazał na marihuanę. Środki odurzające zostały zabezpieczone, a mieszkaniec Warszawy trafił do policyjnego aresztu.
Policjanci Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego zgromadzili materiał dowodowy. Doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim 37-latek usłyszał zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad osobą najbliższą oraz posiadania środków odurzających. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.
Nowodworski sąd zastosował wobec 37- latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, połączonego z zakazem kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakazem opuszczenia na 3 miesiące wspólnie zajmowanego lokalu.
Zgodnie z kodeksem karnym podejrzanemu 37- latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Joanna Wielocha KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *