NOWY DWÓR MAZ. Świateł na Morawicza nadal nie ma. Starosta: będę interweniował osobiście

2023-01-23 8:44:46

Pod koniec czerwca ubiegłego roku została oddana do użytku wyremontowana ul. Morawicza. Na skrzyżowaniu ul. Jasnej i Miłej zamontowano sygnalizację świetlną, która miała wpłynąć na bezpieczeństwo mieszkańców. Nie wpływa, bo nigdy jeszcze nie zadziałała


Jak się dowiedzieliśmy w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Mazowieckim, za przyłączenie świateł odpowiedzialna jest Polska Grupa Energetyczna.
Z naszej strony jako zarządcy drogi wywiązaliśmy się ze wszystkich zadań. Remont został zakończony, przyłącza i sygnalizacja wybudowane. Nie mamy administracyjnie żadnej mocy, by wpłynąć na spółkę energetyczną, aby pilnie wykonała przyłączenie sygnalizacji do prądu – powiedział nam Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta. – Wiem, że czekamy już ponad pół roku i naciski ze strony mieszkańców są w naszym kierunku. Będę interweniował osobiście w tej sprawie i przekażę do publicznej wiadomości informację, którą uda mi się uzyskać od PGE – zapewnił nas starosta.
Z informacji, które uzyskaliśmy jesienią ubiegłego roku wynika, że prace związane z podciągnięciem linii muszą być prowadzone przez PGE na kilku działkach, które mają różną strukturę własności. Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta wydały już pozwolenia na prowadzenie prac. Od września trwa proces uzyskania zezwolenia od prywatnych właścicieli.

GM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *