NOWY DWÓR MAZ. Gwiazdy kolędowały dla Mikusia

2023-01-09 10:25:55

Charytatywny koncert kolęd i pastorałek, który odbył się w niedzielny (08.01) wieczór w kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła na Osiedlu Młodych cieszył się ogromną popularnością. Wszyscy zebrani śpiewali wraz z artystami i chętnie wrzucali do puszek datki na leczenie Mikołaja, który wymaga rehabilitacji po przebytym udarze mózgu

Po dwuletniej przerwie spowodowanej obostrzeniami epidemiologicznymi, koncert kolęd w wykonaniu gwiazd polskiej estrady przyciągnął prawdziwe tłumy. Kościół pękał w szwach. Na wydarzenie licznie przybyli mieszkańcy miasta, lokalni włodarze, młodzież i dzieci, które wraz z artystami ochoczo śpiewały tradycyjne polskie i nie polskie kolędy.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez pochodzącego z naszego miasta piosenkarza Rafała Brzozowskiego, przy współpracy z Burmistrzem Miasta Jackiem Kowalskim oraz proboszczem parafii ks. Dariuszem Bala.

Muzyczną ucztę rozpoczął instrumentalny występ Modlińskiego Kwartetu Muzycznego, następnie wystąpiły gwiazdy wieczoru: Rafał Brzozowski, Andrzej Rybiński, Anna Bystroń-Jajkiewicz i niezwykle wzruszająca Halina Frąckowiak. Nie zabrakło artystów związanych na co dzień z programem muzycznym  “Jaka to melodia”. Wydarzenie poprowadziła Marta Manowska, dobrze znana widzom konferansjerka z anteny telewizyjnej.

Podczas występu przekazano rodzinie Mikołaja datki, które były zbierane przed świętami Bożego Narodzenia na terenie Galerii Handlowej “Hit” przez wolontariuszki-aniołki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Modlinie Starym. Kwota, którą wręczyły organizatorki akcji to ponad 6,5 tys. zł.

Na koniec występu Jacek Kowalski podziękował wszystkim artystom, współorganizatorom, ekipie technicznej, która nagłośniła i zadbała o oprawę koncertu w ramach wolontariatu, strażakom z OSP Nowy Dwór Mazowiecki zabezpieczającym wydarzenie oraz wszystkim licznie przybyłym. Wysokość kwoty, jaką udało się zebrać w czasie koncertu poznamy niebawem.

Był to energetyczny, ciepły i niezwykle poruszający wieczór, który otworzył nie jedno serce i portfel na rzecz chorego, młodego mieszkańca naszego miasta.

Fotorelacja również w bieżącym (wydanie z 10.01.2023r.) numerze Tygodnika Nowodworskiego.

GM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *