POMIECHÓWEK. Karnawałowe ferie zimowe w Bibliotece Publicznej

2023-03-02 10:39:19

W czasie pierwszego tygodnia ferii zimowych (13 – 17 lutego 2023r.) wszystkie chętne dzieci mogły uczestniczyć z bezpłatnych zajęciach organizowanych przez pracowników pomiechowskiej biblioteki oraz wolontariuszki Europejskiego Korpusu Solidarności – Julii Ripper i Leonor Guise Carvalho, która na co dzień pracuje w Gminnym Ośrodku Kultury w Pomiechówku

Zajęcia “Zauroczeni kodowaniem” rozpoczęły i później zakończyły tegoroczną przygodę z feriami. Prowadząca zajęcia Kalina Skudniewska starała się przekazać najważniejsze informacje dotyczące kodowania oraz przydatne definicje i narzędzia, które są niezbędne w późniejszej pracy programisty. Dzieci miały też możliwość przekonać się na czym polega kodowanie sterując roboty za pomocą tabletów.

Warsztaty walentynkowe, teatrzyk cieni, głośne czytanie bajek o Misiu Tulisiu oraz prezentację multimedialną o karnawałowych tradycjach w Austrii i Portugalii przygotowały wolontariuszki wymiany międzynarodowej oraz bibliotekarka Ewelina Kozłowska, która dodatkowo pomagała Julii i Leonor tłumaczyć zajęcia z języka angielskiego na polski.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom i podziękowanie za udział w zajęciach. Dziękujemy, że byliście razem z nami!

Fot.: Kalina Skudniewska, Julia Ripper

Relacja opublikowana również w bieżącym wydaniu Tygodnika (28.02.23r.)

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *