NOWY DWÓR. Zapłacą więcej za handel na targowiskach

2023-03-22 8:47:49

Od pierwszego kwietnia br. zmieniają się opłaty za rezerwacje miejsc na miejskich targowiskach. Kupcy muszą się przygotować, że zapłacą więcej

Zgodnie z Rozporządzeniem Burmistrza Miasta z dnia 27.01.2021 r., za rezerwacje miejsc na Miejskich Targowiskach kupcy będą musieli wnieść wyższe opłaty. Do tej pory obowiązywały opłaty uchwalone przez rajców w 2010 r.

Dla porównania, miesięczna rezerwacja miejsca na Targowisku przy ul. Targowej wynosiła 72 zł, po podwyżce będzie to kwota 86 zł. Na Targowisku tzw. Manhattanie miesięczna rezerwacja stanowiska wynosiła 87 zł, obecnie 90 zł.

W alejce “R” (czyli tam, gdzie swoje produkty sprzedają producenci płodów rolnych) na Targowisku Miejskim przy ul. Targowej opłata miesięczna wynosiła 54 zł, po podwyżce 60 zł. Rezerwacja stanowiska meblowego wynosiła 120 zł, obecnie 135 zł. O 50 gr więcej trzeba będzie zapłacić za skorzystanie z sanitariatów (z 1,5 zł do 2 zł).

Nie zmieniły się opłaty za wjazd samochodem i wynoszą: za auto osobowe 2 zł, ciężarowe 4 zł. Również nie została zmieniona opłata za sprzątnięcie jednego stanowiska handlowego, która wynosi 10 zł.

W uzasadnieniu do Zarządzenia czytamy, że poprzednio obowiązujące stawki zostały uchwalone w 2010 roku. Od tego czasu znacznie wzrosły koszty funkcjonowania targowisk (zwiększone opłaty za wywóz nieczystości, koszty energii itp.), co jest podstawą do ustalenia nowych, wyższych opłat.

Nie są to wszystkie opłaty, które ponoszą sprzedawcy. W aktualnie obowiązującym cenniku za dzień sprzedażowy kupiec posiadający stoisko handlowe na Targowisku nr 1 musi wnieść opłatę w wysokości 28 zł, rolnik z alei “R” – 20 zł. Za handel meblami 60 zł, bezpośrednio z samochodu dzienna opłata w wysokości 25 zł, a “z ręki” – 5 zł.

W magistracie wyliczyli, że wyższe stawki opłat powinny dodatkowo wnieść do budżetu miasta ok. 25 tys. zł rocznie.

Gm.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *