CZOSNÓW/ŁOMIANKI. Przekazanie karetki dla Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym

2023-06-28 12:25:59

W lipcu 2022 roku powstał Komitet Społeczny, by zorganizować zbiórkę publiczną na zakup nowej karetki dla Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym

W skład komitetu weszły Agnieszka Szpakowska – przedstawicielka Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym, Agnieszka Kacperska ze Stowarzyszenia Przyjaciół Sportu i Rekreacji „Szybka Piłka” oraz Anna Maliszewska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czosnowie.

Po niespełna roku od powstania tej wyjątkowej inicjatywy, 29 czerwca 2023 roku o godz. 14.00, nastąpi uroczyste przekazanie pojazdu placówce w Dziekanowie. To dowód na ogromne zaangażowanie i wsparcie społeczności w celu poprawy opieki zdrowotnej w Szpitalu Dziecięcym. Zebrano niebagatelną kwotę 360 564,84 zł, na którą złożyły się środki ze zbiórek publicznych, wydarzeń kulturalnych, aukcji, bezpośrednich wpłat na konto szpitala, zrzutek internetowych (171 086,84 zł), z dotacji Samorządu Gminy Czosnów (120 000 zł) oraz z dotacji Samorządu Województwa Mazowieckiego (69 478 zł).

„To piękny gest płynący z serca okolicznych mieszkańców. Jestem pełen podziwu i wdzięczności dla Komitetu Społecznego, dzięki któremu cała akcja miała miejsce. Posiadanie nowej karetki to niewątpliwie ogromna korzyść zarówno dla naszych pacjentów, którzy będą mogli korzystać z nowoczesnego i świetnie wyposażonego ambulansu, jak i dla personelu, który odpowiada za bezpieczeństwo i zdrowie naszych podopiecznych” – mówi Robert Lasota – Dyrektor Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym.

„W trakcie zbiórki mogliśmy przekonać się, że w naszej  społeczności żyją ludzie naprawdę wielkiego serca. W akcję pomocy od razu  włączyło się wiele osób i instytucji. Efekt tej solidarności jest widoczny dzisiaj gołym okiem. Jest nam niezmiernie miło, że nasze działania przyniosły zamierzony efekt i pacjenci Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym mogą korzystać z nowego ambulansu” – mówi Anna Maliszewska Członek Komitetu Społecznego.

Teraz, podczas uroczystego przekazania karetki, wszyscy będą mogli dostrzec rezultaty pracy zespołu. Nowa karetka wraz z niezbędnym wyposażeniem stanowi konkretne osiągnięcie, które przyczyni się do poprawy komfortu i bezpieczeństwa podczas transportu małych pacjentów.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *