ZAKROCZYM. Wrócił z więzienia i znęcał się nad ojcem

2023-04-05 12:44:50

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Zakroczymiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o psychiczne znęcanie się nad swoim ojcem. 27- latek znieważył też interweniującego policjanta. Kilka dni wcześniej opuścił areszt. Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim, na wniosek prokuratora zastosował wobec niego 3 miesiące aresztu.

W tym tygodniu do oficera dyżurnego nowodworskiej komendy wpłynęła informacja, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Zakroczym doszło do awantury. Natychmiast została tam skierowana załoga policjantów. W domu znajdował się starszy mężczyzna, który powiedział funkcjonariuszom, że jego syn będąc pod wpływem alkoholu wszczyna awantury, demoluje mieszkanie i znęca się nad nim psychicznie. Jak się później okazało, mężczyzna niedawno wrócił do domu, po odbyciu kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.
27-letni agresor został zatrzymany przez zakroczymskich mundurowych. Podczas czynności znieważył interweniującego policjanta. Noc spędził w policyjnej celi. W chwili zatrzymania, w organizmie miał aż 2,5 promila alkoholu.
Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego zgromadzili materiał dowodowy. Mieszkaniec Smoszewa usłyszał zarzut znęcania się psychicznego nad swoim ojcem jak również znieważenia funkcjonariusza publicznego.
Prokuratura skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Nowodworski sąd przychylił sie do wniosku i podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi teraz w jednostce penitencjarnej. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak za działanie w warunkach recydywy, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia, zwiększonego o połowę.

podkom. Joanna Wielocha KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *