NOWY DWÓR MAZ. Rekordowy finał WOŚP!

2023-02-02 11:48:28

Podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w nowodworskim sztabie padł rekord. Udało się zebrać blisko 110 tys. zł

“Granie” w Orkiestrze rozpoczęło się w naszym mieście już na kilka dni przed finałem. 24.01 na scenie w NOK wystąpił Teatr Hurragram ze spektaklem 8 kobiet. Wszystkie zebrane podczas przedstawienia środki zasiliły konto WOŚP. W przededniu finału miał miejsce zorganizowany przez Stowarzyszenie RozbiegaMy Nowy Dwór I Nowodworski Bieg WOŚP (relacja na stronie obok). 29.01 już od rana na ulicach miasta pojawili się wolontariusze z puszkami, a nad Narwią Nowodworskie Foczki i Morsy zorganizowały kolorowe morsowanie, jak zwykle w gorącej atmosferze.
W nowodworskim sztabie zostało zarejestrowanych 114 wolontariuszy, głównie uczniów nowodworskich szkół wraz ze swoimi opiekunami. W tym roku wolontariusze zbierali datki na walkę z sepsą u dorosłych i dzieci. Można było ich spotkać nie tylko na spacerze, ale i na zakupach w Centrum Handlowym Hit czy też na modlińskim lotnisku.
Tradycyjnie sztab WOŚP został zorganizowany w siedzibie Nowodworskiego Ośrodka Kultury. Od godziny 13 do godzin wieczornych nie zabrakło atrakcji dla dzieci i dorosłych. Można było brać udział w warsztatach układanek przestrzennych, nauczyć się robić kurpiowskie wycinanki, razem z Panią Janką Patocką, podszkolić z udzielania pierwszej pomocy, przy wskazówkach strażaków z OSP NDM i członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, zmierzyć skład ciała na stoisku Herbalife czy też posilić się przepysznymi słodkościami od seniorów z Klubu Senior + NDM. Wodę z sokiem malinowym można było skosztować dzięki Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz umiejętności psów ratowniczych przygotowany przez OSP Ratownictwo Wodne z Modlina.

Przez cały czas w sali widowiskowej odbywały się pokazy sekcji wokalnej i tanecznej NOK, pokaz iluzji w wykonaniu Mateusza Misiewicza, występy zaproszonych muzyków: Grupy Pasera, Funkton i My River, Vicious Circle, Kinkpin, oraz Bandy Łysego, i co w tym dniu najważniejsze – licytacje na rzecz WOŚP. Jedną z ciekawszych okazała się licytacja vouchera na skok ze spadochronem w tandemie, którą zaoferowali członkowie klubu Sky Magic. Atrakcja została zlicytowana za kwotę 1000 zł. – Jak zwykle po powrocie wszystkich wolontariuszy rozpoczęliśmy zliczanie zebranych pieniędzy. Już na tym etapie wiemy, że w tym roku padł rekord w naszym sztabie. Do puszek wolontariuszy i puszek stacjonarnych udało się zebrać dokładnie 109 514,10 zł. Jeszcze trwają licytacje internetowe i należy dodać pieniądze z e-skarbonki i wtedy poznamy końcowy wynik naszych zbiórek – powiedziała nam na gorąco Paulina Łucarz z NOK, szefowa sztabu, która za naszym pośrednictwem pragnie podziękować wszystkim, którzy w tym roku włączyli się w działania nowodworskiego sztabu.
Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z wydarzeń i już teraz zapraszamy na przyszłoroczny finał z Wielką Orkiestrą, która niech gra do końca świata i jeden dzień dłużej.

GM
fot.: GM, Wojciech Lewandowski, NOK

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *