#Żyj Dobrze – kampania prozdrowotna

2022-06-03 2:17:19

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Dworze Mazowieckim zachęca do wzięcia udziału w kampanii edukacyjnej #Żyj Dobrze.

Kampania została zainicjowana, aby zachęcić kobiety i mężczyzn do wprowadzenia zmian na lepsze w swoim życiu po okresie pandemii koronawirusa.
Pandemia licznym odebrała życie, a wielu ludziom znacznie pogorszyła zdrowie i ogólny dobrostan.
Zależy nam na tym, aby nie być tylko czytelnikiem podanych haseł, lecz ciągłym realizatorem zdrowego stylu życia. Wiosna to czas rozwijającego się życia. Zazieleniają się drzewa i krzewy, rozkwitają feerią barw kwiaty. Dlatego też symbol rozkwitającego pąka, towarzyszący naszej kampanii, ​ma skierować uwagę odbiorców na te obszary życia, które – pielęgnowane – rozkwitną na nowo – zostaną wzmocnione. Celem głównym kampanii jest przypomnienie, że wyborów wpływających na nasze życie dokonujemy każdego dnia.
Obszary tematyczne kampanii:
– Aktywność fizyczna
– Higiena
– Zdrowe żywienie
– Zdrowie psychiczne
– Profilaktyka (w tym: regularne badania diagnozujące stan zdrowia po COVID-19, sezonowe szczepienia, PSO, mammografia, itp.).
Kampania realizowana będzie w mediach społecznościowych od piątku 20 maja do początku wakacji, do 24 czerwca.
Co tydzień na facebook’u Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji https://www.gov.pl/web/wsse-warszawa, w zakładce Kampanii będzie opublikowany artykuł popularnonaukowy dotyczący każdego obszaru tematycznego. Kampanię zaczęliśmy od aktywności fizycznej. Zachęcamy do śledzenia portali.

PSSE Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *