Życie w wiejskich świetlicach

2015-11-10 3:02:18

We wrześniu ub. roku podpisano umowę na budowę świetlic wiejskich w Błędowie i Nowym Modlinie. Dziś stoją tam w pełni wyposażone obiekty, w których mieszkańcy chętnie spędzają wolny czas

W ostatnim czasie świetlice, w ramach funduszu sołeckiego, wzbogaciły się o nowe meble i wyposażenie. Ta w Nowym Modlinie na nowe meble kuchenne i świetlicowe, sprzęt AGD (lodówka, kuchnia, kuchnia mikrofalowa, czajnik elektryczny), sprzęt RTV: telewizor, wieża. Zamontowano również rolety w oknach. Wartość zakupionego wyposażenia to 14.612,29 zł.

Świetlica w Błędowie również zyskała meble kuchenne i świetlicowe oraz sprzęt AGD. Ponadto, stół do ping-ponga oraz piłkarzyki stołowe. Koszt zakupu mebli i sprzętu wyniósł 10.217,40 zł.

Dziś w świetlicach mieszkańcy organizują nie tylko zebrania wiejskie, ale szereg innych przedsięwzięć. W Nowym Modlinie w każdy poniedziałek i czwartek panie spotykają się na fitnessie, w czasie wakacji odbywały się tu liczne zajęcia dla dzieci organizowane przez rodziców.

W Błędowie zaś dzieci i młodzież najczęściej okupują stół do tenisa oraz piłkarzyki stołowe. Świetlice doskonale wypełniają rolę, jaką im powierzono – integrują i pomagają mieszkańcom działać w partnerstwie.

 

Tekst i fot. pomiechowek.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *