Znęcał się nad partnerkami, trafił do aresztu

2022-11-18 10:25:31

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez nowodworskich policjantów. Podejrzany znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją byłą konkubiną, groził pozbawieniem życia i naruszył jej nietykalność cielesną. Nad obecną partnerką także znęcał się psychicznie i fizycznie. Był również poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Nowodworscy mundurowi, 14 listopada 2022 r. w godzinach popołudniowych, zatrzymali 47-letniego mieszkańca Nowego Dworu Mazowieckiego. Mężczyzna jest podejrzany o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej, groźby karalne oraz naruszenie nietykalności cielesnej. Był również poszukiwany przez nowodworską prokuraturę, celem ustalenia miejsca pobytu. Nowodworzanin trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, w nowodworskiej komendzie.
Jak ustalili policjanci Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego, 47-latek w okresie od 2013 roku wszczynał awantury domowe, ubliżał byłej konkubinie słowami uznanymi za wulgarne i obraźliwe, szarpał, popychał i kopał kobietę, groził jej pozbawieniem życia i zdrowia oraz naruszył jej nietykalność cielesną.
Nad swoją obecną partnerką również znęcał się psychicznie i fizycznie, podczas jednej z awantur trzymając w ręku nóż.
Zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Tam prokurator przedstawił mu aż 4 zarzuty. Dwa z nich dotyczyły znęcania się psychicznego i fizycznego nad kobietami, a kolejne stosowania gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności cielesnej.
Następnie prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim, z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 47- latka trzymiesięczny areszt. Mężczyzna po zakończeniu posiedzenia w nowodworskim sądzie trafił do jednostki penitencjarnej, gdzie będzie oczekiwał na proces. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.
Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…