Znęcał się nad babcią, wymuszał pieniądze na alkohol, groził spaleniem…

2022-08-30 11:11:58

Nowodworski sąd na wniosek prokuratury zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 31- latka z gminy Czosnów. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie nad swoją babcią i niestosowanie do sądowego zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną

W ubiegłym tygodniu do Komisariatu Policji w Czosnowie wpłynęło zgłoszenie, że na jednej z posesji w tej gminie dochodzi do przemocy fizycznej i psychicznej wobec 81- latki. Pokrzywdzona przekazała funkcjonariuszom, że jej 31- letni wnuczek będąc pod wpływem alkoholu wszczyna awantury domowe, ubliża i popycha kobietę, niszczy przedmioty gospodarstwa domowego oraz zmusza swoją babcię przy użyciu groźb, do przekazywania mu pieniędzy, które przeznacza na alkohol. Ponadto uniemożliwia pokrzywdzonej korzystanie z domu gdzie ta zamieszkuje, grożąc jego spaleniem i zamknięciem starszej kobiety w piwnicy.

Czosnowscy policjanci zatrzymali 31- latka, wdrożyli również formularz Niebieskiej Karty. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, w nowodworskiej komendzie policji.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Czosnowie zgromadzili materiał dowodowy. 31- latek usłyszał zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad osobą nieporadną ze względu na swój wiek, a ponadto niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim złożyła do sądu wniosek, o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim przychylił się do wniosku prokuratora. Mieszkaniec czosnowskiej gminy na najbliższe 3 miesiące trafił do jednostki penitencjarnej.

Zgodnie z kodeksem karnym, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności do lat 8. Natomiast niestosowanie się do sądowego zakazu to przestępstwo, zagrożone karą do 3 lat więzienia.

Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *