Facebook
Znalazł poszukiwanego… na przystanku

2022-10-20 1:53:49

Na 6 miesięcy trafił do aresztu 35- latek, którego podczas obchodu, zatrzymał wczoraj nowodworski dzielnicowy. Policjant zauważył go na przystanku autobusowym. Mężczyzna na widok radiowozu naciągnął na głowę czapkę i odwrócił się. Spostrzegawczość i szybka reakcja funkcjonariusza doprowadziła do zatrzymania nowodworzanina, uchylającego się od odpowiedzialności karnej.

18 października 2022 r. przed południem, funkcjonariusz Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim pełnił służbę na terenie miasta. W trakcie obchodu udał się do Modlina Twierdzy, gdzie w jednym z bloków miał zamieszkiwać poszukiwany 35- latek. Tam jednak go nie zastał. Miał jednak informacje, że mężczyzna wyszedł rano z domu i prawdopodobnie przebywa na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego.
Dzielnicowy podczas realizowania codziennych obowiązków zwracał uwagę na osoby przypominające wyglądem 35- latka. W pewnym momencie, na przystanku autobusowym na ul. Warszawskiej zauważył mężczyznę, odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego nowodworzanina. Mężczyzna na widok radiowozu założył na głowę czapkę z daszkiem i się odwrócił. Policjant natychmiast podjął wobec niego legitymowanie.
Sprawdzenie w systemie, potwierdziło przypuszczenia dzielnicowego. Mężczyzna był poszukiwany. Zgodnie z nakazem doprowadzenia, wydanym przez Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim, do odbycia miał karę 6 miesięcy pozbawienia wolności, za kierowanie pojazdem mechanicznym, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Okazało się, że za to przestępstwo w przeszłości został zatrzymany przez tego samego funkcjonariusza.
Mieszkaniec Modlina Twierdzy jeszcze tego samego dnia trafił do jednostki peniterncjarnej.

podkom. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *