Facebook
Zielona herbata – recepta na talię osy

2020-01-10 11:05:33
Pełna prozdrowotnych właściwości, aromatyczna i działająca uspokajająco. Poprawiająca kondycję skóry, doskonale wyciszająca i bogata w wartościowe dla organizmu składniki mineralne i witaminy. Zielona herbata, owszem specyficzna w smaku, ale możliwa do spożywania nie tylko w standardowej postaci „płynnej”, jako klasyczny napar z suszu. Coraz częściej znaną od wieków green tea wybiera się w formie certyfikowanych suplementów diety w kapsułkach, przykładowo marki Swanson. Na co może zadziałać magiczna pigułka z ekstraktem z zielonej herbaty?

W zależności od zakątka

Opisywany produkt od dawien dawna uchodzi za jeden z najbardziej szlachetnych gatunków herbat, doskonale rozpoznawany i chętnie stosowany na co dzień praktycznie na całym świecie. Świetnie znają ją mieszkańcy wszystkich kontynentów, z czego jej ojczystym rejonem są Chiny. Wyjątkowo dużo wartościowych gatunków green tea pochodzi także z obszarów Indonezji, Indii oraz Turcji. Z delikatnego i intensywnie pachnącego, nieco mętnego w barwie naparu słynie też Japonia. Kupując paczuszkę suszu z różnych miejsc, musimy liczyć się z tym, że poszczególne odmiany zielonej herbaty mogą być zupełnie inaczej odbierane przez nasze kubki smakowe, co wynika z rozmaitego składu wielorakich gatunków omawianej rośliny. Chciałoby się rzec w związku z tym, że zielona herbata zielonej herbacie nierówna i jak najbardziej jest to w tym przypadku prawdziwe stwierdzenie, ponieważ green tea w wielorakich zakątach kuli ziemskiej cechuje się całkowicie odmiennymi właściwościami. Skąd natomiast wiedzieć, w której mieszance ukryte są jakie składniki? O kompletnie innej zawartości cennych substancji w zielonych herbatach świadczy już chociażby ich niejednorodne zabarwienie, czy nie ten sam aromat. W dużym stopniu powyższe dysproporcje wynikają z różnic w ilości kofeiny znajdującej się w liściach różnych gatunków.

Dla kogo zalecana?

Generalnie zieloną herbatę może pić każdy, poza kobietami karmiącymi i w ciąży. Niemniej jednak charakterystyczny susz nie zawsze przypada do gustu osobom nieprzyzwyczajonym do picia ziół. Dla nich świetną alternatywą okazują się z kolei wymienione we wstępie suplementy diety producentów takich jak rekomendowana firma Swanson, które proponują dużo wygodniejszą formę green tea, a mianowicie kapsułki. W tego rodzaju preparatach, o ile mowa oczywiście o wysokiej klasy certyfikowanych wyrobach, ukrytych jest dokładnie tyle cennych składników, ile występuje w klasycznej filiżance świeżo zaparzonego naparu. Niezależnie od postaci, w jakiej dostarczamy organizmowi zieloną herbatę, jest ona zalecana w szczególności przy nadciśnieniu, nadmiernemu tworzeniu się nieestetycznego cellulitu, stanach depresyjnych stanowiąc naturalny rozweselasz oraz jako swego rodzaju „złoty środek” na kłopoty skórne. Ekstrakt green tea rewelacyjnie łagodzi podrażnienia, zapobiega rozwojowi trądziku oraz hamuje przyspieszony proces starzenia się skóry. Ze względu na mnóstwo polifenoli oraz dużo garbników i zawartość katechiny, zielona herbata wskazana jest u cukrzyków oraz pacjentów poudarowych i pozawałowych. W zielonej herbacie jest mnóstwo manganu, wapnia, potasu oraz miedzi i fluoru. To także prawdziwa kopalnia cynku. Wszystkie wymienione elementy pozwalają natomiast normować pracę systemu krążenia, nie dopuszczając do tworzenia się groźnych dla zdrowia a niekiedy nawet i życia – zakrzepów. Dzięki zielonej herbacie możemy skutecznie zmniejszyć poziom trójglicerydów oraz zapobiegać chorobom dziąseł i paradontozie.

Klucz do smukłej sylwetki

Poza tym, że zielona herbata rewelacyjnie radzi sobie jako naturalny lek, stanowiąc remedium na rozmaite dolegliwości i złe samopoczucie oraz słabą odporność, dodatkowo od wieków ceniona jest ze względu na swe właściwości odchudzające. Oczyszcza organizm z toksyn, pozwalając przyspieszyć metabolizm. Poprawia prace jelit, a przez to daje sposobność zdrowego gubienia zbędnych kilogramów. Poprzez spore ilości występującej w green tea witaminy B9 oraz kofeiny, redukuje uczucie głodu, pozwalając opanować ataki wilczego apetytu i zupełnie wyeliminować podjadanie między posiłkami.

Artykuł partnera

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *