Zawody w białych kaskach

2015-10-28 10:27:40

Ćwiczenia bojowe i sztafeta z przeszkodami – w sobotę, 24 października, w Kazuniu Nowym odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

Czym jest OSP? Według “wujka Google”, to umundurowana, wyposażona w specjalistyczny sprzęt organizacja społeczna, składająca się z grupy ochotników, przeznaczona do walki z pożarami i innymi klęskami. Warto jednak pamiętać, że jest to przede wszystkim grupa młodych ludzi, bohaterów, którzy gotowi są o każdej porze dnia i nocy pomóc innym ludziom. Mimo, że wszystkie jednostki OSP w obliczu zagrożenia bardzo dobrze ze sobą współpracują, zawsze znajdzie się czas na “zdrową” rywalizację.

W sobotę, 24 października, w Kazuniu Nowym przeprowadzone zostały Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, zorganizowane przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. W rywalizacji wzięło udział sześć drużyn. Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: ćwiczenia bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7×50 metrów z przeszkodami.

Tegoroczne zawody wygrał OSP Czosnów z rewelacyjnym czasem 68 sekund w sztafecie oraz 33 sekund w ćwiczeniach bojowych. Drugie miejsce zajęła jednostka OSP Zakroczym, trzecie zaś – OSP Nowy Dwór Mazowiecki. Poza podium znalazły się: OSP Trębki Nowe i OSP Pomiechówek.

Znalazło się również jedno wyróżnienie za udział w zawodach dla OSP Ratownictwo Wodne, które wystawiło Młodzieżową Drużynę Pożarniczą.

Gratulujemy bardzo jednostce OSP Czosnów, jak i oczywiście reszcie drużyn oraz życzymy powodzenia na kolejnych zawodach.

Klaudia Frączak/Fot. OSP Czosnów

 

Comments

comments

1 komentarz

  1. Samuel odpowiedz

    Marta pisze:Na nasze imprezy mogą przzhodcić wszyscy, goście z innych miejscowości też. Nie trzeba być strażakiem czy członkinią Koła Gospodyń żeby bawić sie razem z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *