Zatrzymani za włamania sprzed lat

2015-11-13 12:21:52

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem. Przestępstwa miały miejsce na terenie gm. Czosnów w ciągu ostatnich 4 lat

W maju 2015 r. do komisariatu w Czosnowie zgłosiło się dwóch pokrzywdzonych, którym skradziono motorowery. Do zdarzeń doszło w Palmirach. Pierwszy jednoślad zginął z pomieszczenia gospodarczego; drugi – z ogrodzonej i zamkniętej posesji.

Funkcjonariusze przystąpili do wyjaśnienia okoliczności tych zdarzeń i w związku ze sprawą zatrzymali 3 mężczyzn. Wkrótce okazało się też, że podejrzani mogą mieć związek z innymi włamaniami, które miały miejsce w lipcu 2011 r. oraz na przełomie lat 2013/2014. W pierwszym przypadku, w miejscowości Palmiry, z pomieszczenia gospodarczego zginęły 2 kosiarki oraz elektronarzędzia, a w drugim z zamkniętej posesji położonej w Augustówku skradziono 30 drzewek ozdobnych.

Mundurowi w trakcie prowadzonego dochodzenia odzyskali m.in. kosiarkę oraz elementy skuterów, które były zatopione w zbiorniku wodnym w okolicy miejscowości Sadowa (gm. Łomianki).

Zatrzymani – 24-letni Mateusz G., 22-letni Mariusz H. i 22-letni Krzysztof D., mieszkańcy pow. warszawsko-zachodniego, usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem może im grodzić kara, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 24-latek decyzją prokuratora trafił pod dozór policji.

Źródło: KPP w NDM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *