Zatrzymali pijanych rowerzystów

2022-08-01 1:17:15

Wczoraj (31.07.22r.) na drogach powiatu nowodworskiego, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej aż trzech cyklistów, kierujących w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z taryfikatorem na każdego z nich został nałożony mandat w kwocie 2500 zł. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, o odpowiedzialność i wyobraźnię na drodze.

31 lipca 2022 r. mundurowi na terenie powiatu nowodworskiego zatrzymali do kontroli drogowej aż trzech nietrzeźwych rowerzystów.

W niedzielę po godz. 14:00 w Cegielni Kosewo na ul. Piastowskiej, policjanci z Komisariatu Policji w Pomiechówku ujawnili pijanego rowerzystę. 51- latek z powiatu radomskiego kierował po drodze publicznej rowerem, mając w wydychanym powietrzu 2,5 promila alkoholu. Mundurowi nałożyli na niego mandat w wysokości 2500 zł.

Tego samego dnia o godz. 16:00, funkcjonariusze nowodworskiej drogówki w Starej Dąbrowie, podjęli interwencję wobec cyklisty. Kierujący rowerem 55- latek z gminy Leoncin, nie trzymał prostego toru jazdy. Wzbudziło to podejrzenia mundurowych, którzy postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Podczas interwencji okazało się, że rowerzysta w organizmie ma 1,5 promila alkoholu. Został ukarany mandatem w kwocie 2500 zł.

Również w niedzielę, chwilę przed godz. 19:00 w Sowiej Woli, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 52- latka. Kierujący rowerem mieszkaniec Starej Dąbrowy jechał tzw. wężykiem. Zachodziło podejrzenie, że mężczyzna jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w wydychanym powietrzu miał ponad 2,3 promila alkoholu. Policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 2500 zł.

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Dlatego też dla nietrzeźwych kierowców, także rowerzystów, nie może być żadnej tolerancji.

podkom. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *