Facebook
Zapchali kanalizację

2017-10-17 12:37:04

10 października mieszkaniec Kazunia Nowego zadzwonił na nasz interwencyjny telefon i poinformował o zapchanej kanalizacji.

Dzień później na oficjalnej stronie gminy Czosnów pojawiło się oświadczenie Marka Kostrzewy – dyrektora gminnego KZB w tej sprawie. Jak się okazało miała miejsce awaria kanalizacji sanitarnej w miejscowości Kazuń Nowy.

Do późnych godzin nocnych Pracownicy Komunalnego Zakładu Budżetowego w Czosnowie pracowali w bardzo trudnych warunkach, aby zapewnić mieszkańcom odbiór ścieków.

– Powód awarii bardzo prozaiczny – do sieci kanalizacyjnej wrzucone zostały odpady które tam nie powinny się znaleźć. Ponownie przypominamy i apelujemy do mieszkańców naszej Gminy korzystających z kanalizacji sanitarnej o przestrzeganie kilku podstawowych zasad eksploatacyjnych: Niedopuszczalne jest wrzucanie do sieci kanalizacyjnej materiałów takich jak: – torebki plastikowe, linki, taśmy, tkaniny, podpaski higieniczne, zmywaki, prezerwatywy, pończochy, chusteczki nawilżane, farby, kleje, oleje, i inne materiały zakłócające swobodny przepływ ścieków przez urządzenie kanalizacyjne – poinformował dyrektor KZB.

Przestrzeganie powyższych zaleceń na pewno umożliwi długotrwałe i bezawaryjne użytkowanie kanalizacji sanitarnej w gminie Czosnów.

AB

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *