ZAKROCZYM. Zaoszczędzili kilkadziesiąt tysięcy złotych

2020-07-08 12:45:27

Na ukończeniu są prace związane z remontem studni głębinowej w Wojszczycach. Prace remontowe kosztować będą gminę Zakroczym 88 000 zł

Licząca sobie wiele miesięcy historia tej inwestycji pokazuje wartość umiejętności zarządzania majątkiem gminnym przez osoby za to odpowiedzialne. Pierwsze postępowanie zostało unieważnione już na początku maja br. Pojawiła się wówczas jedna oferta od  “Firma Hydroinżynieria” z Warszawy na kwotę blisko 150 tys. zł. Była to kwota znacznie wyższa od tej, jaką zamierzano przeznaczyć na ten cel.

Na drugi przetarg wpłynęły trzy oferty. Najdroższa z nich sięgała kwoty ponad 531 tys. zł. brutto. Druga ofertę ponownie złożyła “Firma Hydroinżynieria”, który tym razem oczekiwała zapłaty w wysokości około 110 tys. zł. Najtańszą ofertę przestawił zakład studniarski z Łasina, który chciał za te prace ok. 109 tys.

Maciej Dubiel, dyrektor Komunalnego Zakładu Budżetowego zdecydował się wówczas na indywidualne negocjacje cenowe z każdy z oferentów. Ostatecznie Kamil Stachyra z “Firma Hydroinżynieria” zaoferował wykonanie prac za 88 tys. złotych. Jest to niemal połowa pierwotnej oferty. SUW w Wojszczycach wybudowana została w 2009 roku.

Bardzo podobnie toczyły się przygotowania do wyburzenia ruin budynku przy ul. Tylnej w Zakroczymiu. Na pierwsze zapytanie ofertowe wpłynęło dziesięć odpowiedzi. Wymienione w nich kwoty sięgały od 30 do 1150 tysięcy złotych. Tu też, decyzją dyrektora Dubiela zdecydowano się na indywidualne negocjacje celowe. Ostatecznie do prac tych wybrano firmę “Roboty ziemne” z Kazunia Bielan, która uprzątnęła teren za 20 500 zł.

Piotr Korycki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *