Facebook

ZAKROCZYM. Wstąp w szeregi straży pożarnej!

2022-02-17 4:36:46

Chcesz nieść bezinteresowna pomoc, nie boisz się ryzyka, idziesz tam skąd inni uciekają, przyłącz się do naszej załogi” – zakroczymska jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej zachęca do wstępowania w swoje szeregi


Kandydaci na strażaków muszą być pełnoletni i – co ważne – najlepiej, gdyby mieszkali w Zakroczymiu, bo tylko wtedy będą w stanie przybyć szybko do straży w chwili zagrożenia. Co zrobić, aby się zgłosić? Wystarczy zgłosić się bezpośrednio do jednostki lub odezwać się przez profil na FB (www.facebook.com/OSPZakroczym).
Na początku kandydatów czeka krótkie szkolenie i zdanie egzaminu.
Po uzyskaniu pozytywnej decyzji Zarządu OSP oraz opłaceniu składki rocznej (20zl) kandydat wstępuje w kręgi OSP.
– Należy przejść pozytywnie badania lekarskie, odbyć szkolenie BHP ora najważniejsze uczestniczyć w szkoleniu podstawowym (na które dostajecie skierowanie) w Państwowej Straży Pożarnej trwające około 1.5 miesiąca. Zjazdy odbywają się w NDM weekendowo i obejmują zajęcia teoretyczne i praktyczne. Szkolenie należy ukończyć pozytywnym wynikiem egzaminu teoretycznego i praktycznego oraz egzaminem polegającym na przejściu komory dymowej. Brzmi strasznie… nieee. Przecież strażacy nie boją się niczego i zawsze dają radę – zachęca na swoim profilu na FB zakroczymskie OSP. – Potem to już tylko mundur i w drogę do pomocy.

red.

fot.: OSP Zakroczym

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…