Facebook
ZAKROCZYM. Rodzice zapłacą więcej

2022-06-24 10:22:11

Na ostatnich obradach Rady Miasta w Zakroczymiu, radni przyjęli uchwałę w temacie stawek za pobyt dziecka w Gminnym Klubie Dziecięcym w Wygodzie Smoszewskiej. Rodzice będą płacić więcej


Dotychczasowa opłata za pobyt dziecka do 10 godzin dziennie wynosiła 500 zł. Od września opłata wzrośnie o 100 zł. Stawka za wyżywienie wynosząca maksymalnie 15 zł za dzień pozostała na tym samym poziomie.
W uzasadnieniu do uchwały czytamy, że wysokość miesięcznej opłaty za pobyt dziecka w wymiarze do 10 godzin dziennie w Gminnym Klubie Dziecięcym, oszacowana została na podstawie przewidywanych względnie stałych miesięcznych kosztów funkcjonowania klubu. Opłata wnoszona przez rodziców za pobyt dziecka w Gminnym Klubie Dziecięcym będzie wynosiła 600,00 złotych miesięcznie, co stanowi około 47% przewidywanych miesięcznych kosztów pobytu dziecka (miesięczny koszt utrzymania jednego miejsca).
Po przeprowadzonej rekrutacji od nowego roku szkolnego do Klubu w Wygodzie Smoszewskiej będzie uczęszczać 30 maluchów, czyli maksymalna liczba dzieci przewidziana na ten moment.

MM
fot.: FB Artur Ciecierski

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *