ZAKROCZYM. Rewolucja w przychodni

2020-09-17 1:05:59

Dyrekcja Nowodworskiego Centrum Medycznego poinformowała, iż jedna z pielęgniarek pracujących w zakroczymskim ośrodku zdrowia odchodzi z pracy z końcem września, a na jej miejsce zostanie zatrudniona nowa osoba. Do bezpośredniej obsługi pacjentów już przyjęto nową rejestratorkę. NCM poszukuje kolejnych pań chętnych do pracy w tamtejszej przychodni. Na miejscu, cztery razy w tygodniu przyjmuje też nowy pediatra

W opublikowanym komunikacie czytamy: “Co do kwestii recept, to rzeczywiście w okresie urlopowym ilość zalegających recept była skumulowana, natomiast oddelegowaliśmy do Przychodni lekarza rezydenta, który w miesiącu wrześniu będzie w Przychodni 5 razy, tj. 7 września, 16 września, 18 września, 25 września oraz 30 września w godzinach od 15:00 do 18:00. Zwiększymy również ilość godzin pracy obecnemu personelowi lekarskiemu. Przewidujemy, że do 16 września, powstałe zaległości będą uzupełnione. Po tym okresie wprowadzamy zasadę, iż czas oczekiwania na receptę będzie wynosił 2 dni robocze.”

W najbliższym czasie ma być również uruchomiona kolejna linia telefoniczna, która powinna usprawnić kontakt telefoniczny z rejestracją.

Zmiany są efektem zdecydowanej reakcji burmistrza miasta, Artura Ciecierskiego na zaobserwowane nieprawidłowości w pracy tej placówki. Na jakość obsługi mieszkańcy uskarżali się od bardzo dawna. Ewelina Górecka na portalu społecznościowym pisała: “Wreszcie może się coś zmieni ja ostatnio sama dzwoniłam do przychodni 64 razy raz po raz i nie było komu odebrać, a gdy się pojawiła w przychodni osobiście usłyszałam od Pani pielęgniarki ze nie wszyscy mogą wchodzić do środka, a mało tego na receptę dla rodziców na leki czekałam prawie dwa tygodnie. Jeżeli Panie są zmęczone pracą to niech siedzą w domu i niech zwolnią miejsca. Mam nadzieję że w końcu ktoś zrobi z tym porządek i będzie można normalnie dostać się do lekarza, bo nikt nie idzie do przychodni żeby posiedzieć.” 

Natomiast p. Ula dodawała: “Ta sytuacja trwa nie od wczoraj niestety. To wynik zaniedbań które się na siebie nałożyły i braku kontroli nad przychodnia. Proponuje częściej pytać mieszkańców a mieszkańcom częściej się skarżyć w takich sytuacjach. Mnie odradzili ta przychodnie kilka lat temu i jeżdżę do Nowego Dworu do Naszej Przychodni gdzie wszystko działa jak w zegarku szwajcarskim, a lekarze są fantastyczni.”

Uwagi podobne do tych powyżej można w Zakroczymiu usłyszeć od dawna. Kilkanaście dni temu nagłaśniał je osobiście burmistrz. Wówczas jednak niewiele osób się tym przejęło. Tym razem jednak Artur Ciecierski stał się świadkiem sceny, kiedy to osoba z rejestracji krzyczała na pacjentkę.

– Postanowiłem wówczas problem ten rozwiązać definitywnie – zapewnił nas burmistrz. Być może tak też się stanie, gdyż wedle informacji, do jakich dotarliśmy w NCM, dyrekcja podejmie wszelkie możliwe kroki, aby problem rozwiązać. Dziś najważniejszą kwestią jest znalezienie nowych pracowników – powiedziano nam w NCM.

Piotr Korycki, fot. RadoNDM fotopolska.eu

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *