ZAKROCZYM. Nowe idzie, chociaż powoli

2020-09-24 1:00:03

Chociaż zmiany personalne i organizacyjne w zakroczymskim ośrodku zdrowia rozpoczęły się już kilka dni temu, nadal część mieszkańców nie jest zadowolona z pracy zatrudnionego tam personelu. Jedni piszą do nas pochwały, inni wytykają trwające nieprawidłowości. Przychodnia jednak zmienia się na lepsze

Jedna z mieszkanek Zakroczymia pisze do nas w załączonej korespondencji:

“Weszłam z dziećmi do przychodzi, żeby się dowiedzieć co jest potrzebne żeby przepisać dzieci z przychodzi w Nowym Dworze do Zakroczymia. A pani od razu powiedział mi, że jest nowa i że nie wie i dowie się od koleżanki. Koleżanka przyszła i powiedziała, że nie ma możliwości przepisania dzieci, bo nie ma lekarzy, nie mają czasu, przyjeżdżają na 3 godzinę i nie mają czasu żeby przyjąć dzieci. Odpowiedziałam, że dzieci powinny mieć w październiku szczepienia i zależy mi, żeby tu chodziły do lekarza, bo i ja sama tu jestem zarejestrowana. W odpowiedzi usłyszałam, że mam przyjść w październiku, to może wtedy lekarz znajdzie czas.

Na zarzuty te odpowiedziała już dyrekcja NCM:

“Dyrekcja Nowodworskiego Centrum Medycznego z przykrością przyjmuje sygnały o zgłaszanych nieprawidłowościach w Przychodni w Zakroczymiu, ale staramy się na bieżąco, w miarę możliwości na nie reagować. Przeprowadziliśmy rozmowy z personelem Przychodni na temat standardów obsługi Pacjenta.

Zgodnie z ustaleniami z Panem Burmistrzem Arturem Ciecierskim, zostały podjęte przez nas odpowiednie kroki kadrowe w celu zmiany personelu – zostały zatrudnione dwie nowe pielęgniarki w miejsce poprzednich oraz rejestratorka medyczna.

W przypadku lekarzy, udało nam się pozyskać nowego pediatrę, który przyjmuje w Przychodni 4 razy w tygodniu. Dodatkowo zostały wprowadzone ponadstandardowe działania, tj. dwa razy w tygodniu przyjmuje w Przychodni w Zakroczymiu lekarz kardiolog oraz raz w tygodniu lekarz internista w przychodni w Janowie, co jest ogromnym ułatwieniem dla pacjentów.

Co do kwestii recept, to rzeczywiście w okresie urlopowym ilość zalegających recept była skumulowana, natomiast oddelegowaliśmy do Przychodni lekarza rezydenta, który w miesiącu wrześniu będzie w Przychodni 5 razy, tj. 7 września, 16 września, 18 września, 25 września oraz 30 września w godzinach od 15:00 do 18:00. Zwiększyliśmy również ilość godzin pracy obecnemu personelowi lekarskiemu. Powstałe zaległości zostały uzupełnione i czas oczekiwania na receptę wynosi 2 dni robocze.”

Również burmistrz Artur Ciecierski poinformował nas, iż dostrzega pozytywne efekty swojej interwencji w sprawie nieprawidłowości w zakroczymskim ośrodku zdrowia. – Ja wiem, że jeszcze nie wszystko jest dobrze – mówił nam burmistrz. – Cieszy jednak to, że sytuacja poprawia się z każdym dniem. Nasza współpraca z dyrekcją NCM jest dobra i mam nadzieję, że już wkrótce nie będą docierać do nas żadne skargi. Musimy jednak dać nieco czasu – deklaruje burmistrz.

Piotr Korycki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *