ZAKROCZYM. Dzięki zgodzie wspólnoty zniknie problem z wodą

2022-08-02 10:39:56

O mały włos, a planowana przez gminę Zakroczym rozbudowa sieci infrastruktury wodnej mogła nie dojść do skutku. Część mieszkańców blokowała wyrażenie zgody na prace modernizacyjne na terenie SUW Henrysin, który znajduje się na gruncie Wspólnoty Wiejskiej. Nareszcie uzyskano zgodę większości


Przed dwoma tygodniami odbyło się kolejne zebranie Wspólnoty Wiejskiej. Tym razem dzięki apelom Artura Ciecierskiego, Burmistrza Zakroczymia na spotkanie przybyło znacznie więcej osób, które dodatkowo przyniosły pełnomocnictwa do reprezentowania innych członków wspólnoty. Nie obyło się bez emocji i część uczestników spotkania, głównie poprzednio wybrani członkowie zarządu wspólnoty, opuściło zebranie.
I tak uzbieraliśmy kworum. Dziękuję nowemu zarządowi (zarząd wybrany w sobotę złożył rezygnację) i wszystkim, że zgodziliście się Państwo nam pomóc, pomóc całej gminie i jej mieszkańcom. Dzięki uchwale jaką dzisiaj podjęliście nie stracimy dotacji i rozbudujemy SUW o trzecią studnię (obecna studnia nr 2 nie nadaje się do remontu). Jesteście Państwo wspaniali. Dziękuję Wam raz jeszcze z całego serca – dziękował mieszkańcom w swoich mediach społecznościowych Burmistrz Zakroczymia.
Całość dotacji otrzymanej z Ochrony Gruntów Rolnych, środki unijne za pośrednictwem Samorządu Województwa Mazowieckiego opiewa na kwotę 5 mln zł. Dzięki wsparciu finansowemu gmina chce przeprowadzić modernizację SUW Prochownia, wybudować trzecią studnię przy SUW Henrysin oraz rozbudować w Zakroczymiu kanalizację przy ul. Akacjowej i Widokowej. Po uzyskaniu zgody Wspólnoty Wsi Henrysin wszystkie inwestycje będą niebawem realizowane.

GM
fot.: FB Artur Ciecierski

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *