ZAKROCZYM. Darmowa komunikacja pod znakiem zapytania

2022-01-07 12:05:59

Jak poinformował na koniec 2021 roku Burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski, brak jest jeszcze decyzji Wojewody Mazowieckiego w sprawie przyznania dotacji na organizację przejazdów komunikacji gminnej. W styczniu przejazdy będą odbywać się na starych zasadach, zmieni się jednak rozkład jazdy


Wprowadzona przez gminę komunikacja funkcjonowała w 2021 roku dzięki przyznanej dotacji. Kursy na terenie gminy odbywały się za darmo. Na tę chwilę brak jest jeszcze informacji, czy dotacja od Wojewody Mazowieckiego będzie przyznana na obecny rok. Jednak w styczniu mieszkańcy będą mogli jeszcze korzystać z przejazdów bezpłatnych. Za pierwszy miesiąc w roku zapłaci gmina z własnego budżetu.
– Podkreślam jednak, że jeśli nie otrzymamy dotacji, to będziemy musieli zmienić w całości komunikację. Będziemy chcieli ją nadal utrzymać, ale na innych zasadach – bilety odpłatne, mniejsza częstotliwość kursów. Miejmy nadzieję, że jednak otrzymamy przedmiotową dotację i wszystko pozostanie jak w obecnym roku – poinformował na swoim profilu Burmistrz Artur Ciecierski.
Publikujemy obowiązujący od 3.01.2022 rozkład jazdy, który został dostosowany głównie do potrzeb korzystającej z komunikacji młodzieży szkół średnich.
Jak zapowiedział przewoźnik, od stycznia można oczekiwać podwyżki cen biletów autobusów jeżdżących poza gminę, czyli do Nowego Dworu Mazowieckiego oraz cen biletów miesięcznych.

MM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *