Facebook
ZAKROCZYM. Bez nagród i premii w magistracie

2021-02-17 12:25:02

Mniejsze wpływy z podatków spowodowały mniejsze wpływy do budżetów gmin i miast. Część samorządów postanowiła zacisnąć pasa i nie przyznawać urzędnikom corocznych premii i nagród

Przez pandemię ubiegły rok dla samorządowych finansów był zdecydowanie słabszy, niż zakładano. Umorzenia podatków, wsparcie przedsiębiorców, mniejsze wpływy z podatków do budżetu spowodowało, że samorządy musiały zrezygnować lub przynajmniej przesunąć w czasie niektóre inwestycje czy remonty. Mając szczuplejszy budżet, niektórzy wójtowie i burmistrzowie zrezygnowali lub ograniczyli wydatki na premie i nagrody w Urzędach Gmin i Miast.

W zakroczymskim magistracie pracują 43 osoby, łącznie na 41,5 etatu. Burmistrz Zakroczymia podjął decyzję o tym, że za 2020 r. nie będą przyznane żadne premie ani nagrody.

– Żadna z zatrudnionych w Urzędzie Miejskim w Zakroczymiu osób w 2020 r. nie otrzymała nagrody/premii – czytamy w odpowiedzi od pani Klaudii Tomczyk, Naczelnik Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich. – Jednocześnie informuję, iż 6 osobom zatrudnionym w Urzędzie Miejskim w Zakroczymiu wypłacono nagrody w związku z realizacją Powszechnego Spisu Rolnego w 2020 r. z dotacji w kwocie 10 000 zł przyznanej przez Główny Urząd Statystyczny.

Podobnie jak pozostali pracownicy Urzędu, również burmistrz, zastępca burmistrza, sekretarz i skarbnik w 2020 r. nie otrzymali premii/nagród.

Jak się okazuje, Zakroczym był jedynym samorządem w powiecie nowodworskim, który zdecydował się na taki krok. Pozostałe samorządy w większości ograniczyły wydatki na nagrody dla urzędników, jednak nie zrezygnowały z nich całkowicie. Ba! W jednym przypadku nawet kiepska sytuacja finansowa i pokaźne zadłużenie, nie powstrzymały przed wypłatą sowitych dodatków.

O tym, przeczytacie Państwo w kolejnych numerach Tygodnika Nowodworskiego.

Daniel Szablewski, Ewa Gruszka

Comments

comments

1 komentarz

  1. Szymon odpowiedz

    W końcu ktoś zrobił to, co powinien zrobić , oby więcej takich postanowień, jak wszyscy to wszyscy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *