Zagrają dla Alicji

2016-08-21 4:50:28

23 września w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego w Nowym Dworze Mazowieckim odbędzie się III już edycja pikniku charytatywnego, tym razem pod nazwą “Eko Strażnicy charytatywnie dla Alicji”.

Pikniki charytatywne w Nowym Dworze Mazowieckim to już tradycja. Organizuje je bowiem komitet społeczny na rzecz pozyskiwania środków pieniężnych dla małoletnich nieuleczalnie chorych dzieci z terenu miasta Nowy Dwór Mazowiecki.

Komitet w czasie całego swojego funkcjonowania pomógł już choremu Kubusiowi Kobuszewskiego oraz Filipkowi Ulańskiemu. Kilka miesięcy temu komitet objął swoim pomocnym ramieniem 3-letnią Alę Modzelewską.

U małej Ali stwierdzono bowiem małogłowie z polimikrogyrią, tj. ciężki rodzaj dziecięcego porażenia mózgowego. Alicja jest 3-letnią dziewczynką z czterokończynowym niedowładem spastycznym z zaburzeniami karmienia oraz zaburzeniami oddychania. Zdiagnozowano u niej również padaczkę i dysplazję bioder.

Dziewczynka nie potrafi samodzielnie siedzieć, chodzić, jeść. Dlatego też wymaga kosztownego leczenia i systematycznej rehabilitacji. Jest pod stałą opieką wielu specjalistów. Pomimo wielu trudności i cierpień wynikających z choroby, Ala jest bardzo pogodnym i radosnym dzieckiem, otwartym na kontakt z otoczeniem. Systematyczna terapia przynosi pozytywne wyniki. Alicja nauczyła się celowo wyciągać dłonie aby chwycić lub zrzucić zabawkę.

23 września w Parku Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim odbędzie się gala muzyki Disco Polo, która jest organizowana właśnie specjalnie z myślą i dla 3-letniej Ali.

Na nowodworskiej scenie wystąpią takie zespoły i artyści jak: InVox, Artez, Mirek Elimer z zespołem Inspiracja, Deep Dance, Isabella, Jacek Pieniążek – Chuck Noris oraz Mariusz Konfiszer. Gwiazdą wieczoru natomiast będzie włoski piosenkarz Roberto Zucaro, który porwie zebraną w amfiteatrze publiczność do tańca takimi włoskimi hitami jak: Volare, Susana, La copa de la Vida czy Mamma Maria.

Zapowiada się naprawdę emocjonująca impreza. Tym bardziej warto na niej być, ponieważ wrzucając do skarbonki nawet symboliczną złotówkę pomagamy małej Ali.

Również w kilku punktach na terenie miasta rozstawione są specjalne skarbonki, do których możemy wrzucać środki pieniężne, które zostaną w całości przekazane na leczenie Alicji.

Przepraszam Pana Mirosława Elimera z zespołu Inspiracja za nieuwagę i pomyłkę.

Adam Balcerzak, Kontakt: a.balcerzak@nowodworski.info

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *