Zadowoleni i rozczarowani

2020-10-21 12:36:35

Zakroczym ogłosił przetargi na budowę kolejnego oświetlenia w technologii LED. Wedle zapowiedzi burmistrza Artura Ciecierskiego, 20 nowych latarń ma stanąć w miejscowości Błogosławie i aż 40 wzdłuż ul. Doranta od sklepu Biedronka do siedziby firmy ILS

Dziś nieznany jest jeszcze ostateczny koszt inwestycji. To, ile gmina będzie zmuszona zapłacić za 40 nowych latarni, okaże się dopiero po rozstrzygnięciu przetargów.

Z zapowiedzianej inwestycji cieszą się naturalnie mieszkańcy miejscowości: Błogosławie, Wojszczyce i Janowo. Rozczarowanie zaś artykułują osoby mieszkające w Trębkach Starych i Trębkach Nowych. Państwo Pawłowscy wyrazili to w mediach społecznościowych dość jasno: “A czy w tym roku nie miało być dokończone oświetlenie od Emolinka do domu opieki Marion? Widzę że plany zmieniają się co kilka miesięcy! A nasze dzieci mogą wracać od autokaru szkolnego poboczem przy ruchliwej trasie płockiej po ciemku a co tam, ważne że stanie oświetlenie przy biedronce. Serio… A pisał Pan że jeszcze w tym roku to będzie zrobione…I w co tu wierzyć?”

Jednak Burmistrz zapewnia, że i o tej części gminy nie zapomina i tam też pojawi się nowe oświetlenie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze prace rozpoczną się tam już w listopadzie, a na Święta Bożego Narodzenia ulica będzie oświetlona.

Piotr Korycki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *