Z urzędu prosto do Belfastu

2017-07-03 11:19:11

Czosnowianin Andrzej Radzikowski, jeden z najbardziej obiecujących polskich ultramaratończyków, był specjalnym gościem podczas ostatniej sesji radnych. Za swoje niezwykłe osiągnięcia otrzymał statuetkę “Sportowca Roku Gminy Czosnów”.

Radzikowski to m.in. Mistrz Polski z 2013 roku w biegu 24-godzinnym. W 2014 roku zajął trzecie miejsce w ultramaratonie Spartathlon Ultra Race, pokonując dystans 246 km z Aten do Sparty w czasie 25 godzin i 49 minut. W 2015 roku, podczas biegu Ultrabalaton 2015 w biegu na dystansie 220 kilometrów, zajął drugie miejsce w kategorii Open, z czasem 18 godzin i 59 minut.

Na początku lipca czosnowianin wziął udział w mistrzostwach świata w biegu 24-godzinnym w Belfaście.

Na ostatniej sesji czosnowscy urzędnicy wyróżnili też inne wyjątkowe osoby, które “w znaczący sposób wpłynęły na kształt czosnowskiego sportu i kultury oraz angażowały się społecznie na rzecz mieszkańców gminy”.

Statuetki „Zasłużony dla Sportu” powędrowały do lokalnych działaczy sportowych: Martyny Trzpioła, Jarosława Franiewskiego oraz Artura Abramczyka. Dyplom za osiągnięcia w dziedzinie sportu otrzymała też drużyna piłkarska UKS Południe Czosnów.

Z kolei wyróżnienia za osiągnięcia w dziedzinach artystycznych, twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury otrzymali: chór Czosnowianie, prezes Creative Stars Fundation, współzałożyciel grupy muzycznej Calisky – Leszek Krajczyński oraz tancerka Kinga Bakierska.

TH/czosnow.pl/Fot. facebook.com/radzikowskiandrzej

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *