Z opóźnieniem, ale na czas

2015-11-10 1:23:39

Pomimo opóźnienia, ale w bardzo szybkim tempie zakończone zostało częściowe asfaltowanie drogi w Starym Polesiu. Ostatni etap inwestycji ma być dokończony w przyszłym roku

Dość wysokie temperatury powietrza sprzyjały remontom i modernizacjom dróg na terenie gminy Leoncin. Jedną z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców było asfaltowanie leszówki na odcinku od starej pętli w Starym Polesiu do drogi wojewódzkiej w Secyminku.

– Wójt obiecał na zebraniu sołeckim, że droga będzie asfaltowana po kawałku. Jeszcze nic nie jest zrobione, a zbliża się zima i koniec roku – niepokoi się mieszkaniec Starego Polesia.

Kilka dni po naszej rozmowie z mieszkańcem na wspomnianą drogę wjechał ciężki sprzęt. Okazało się, że wykonawca miał opóźnienie przy poprzednim swoim zleceniu, dlatego prace w Polesiu rozpoczęły się tak późno. Ulgę w związku z tym poczuła również radna z tego terenu, Ewa Gruszka.

– Troszkę zaczynałam się niepokoić, że niesprzyjająca pogoda przyblokuje nam inwestycję, ale na szczęście tak się nie stało. Ta droga jest moim “oczkiem w głowie”, bo już 3 lata temu zabiegałam o jej realizację, zbierając podpisy i razem z panią sołtys składając wniosek do pana wójta – mówi radna, E. Gruszka.

Mieszkańcy skarżą się, że droga na pewnych jej odcinkach, zwłaszcza wiosną, lub po większych deszczach jest nieprzejezdna. Ponadto, podczas suchego lata, które miało miejsce w tym roku, mieszkańcy borykali się z pyłem, jaki unosił się po każdorazowym przejechaniu samochodu. Niebagatelne znaczenie ma to dla osób codziennie dojeżdżających tą drogą do pracy.

Pierwszy etap asfaltowania drogi rozpoczął się w ubiegłym roku, kiedy wykonany został 1 km nakładki. Latem tego roku wysypane zostało 500 m gruzu, który miał za zadanie utwardzić i zapobiec koleinom po deszczu. W pierwszych dniach listopada pociągnięta została nakładka, przez co zamknięty został 2 etap asfaltowania. W przyszłym roku planowane jest zamknięcie inwestycji na całej jej długości (w sumie ok. 3 km).

AS

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *