Facebook
Z Modlina wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa

2017-03-23 8:29:05

Już jutro o godzinie 23:00 z Parafii św. Maksymiliana Kolbego w Modlinie Starym wyruszy pierwszy raz w naszym dekanacie Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa EDK wyniesie 10 km i będzie miała miejsce na odcinku Modlin-Wojszczyce.

Można przeżyć Drogę Krzyżową w kościele, siedząc w ławce i słuchając rozważań. Można na stojąco, siedząco, w samotności lub w tłumie ludzi zgromadzonych na tym nabożeństwie. Każdy sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych…
Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie, głębokie przeżycie, doświadczenie własnej słabości i chociaż ułamka ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas Swojej Drogi. Bo inaczej patrzy się na Jego cierpienie z ciepłej ławki, inaczej gdy stopy pełne są odcisków, a nogi odmawiają posłuszeństwa…
Ekstremalna Droga Krzyżowa to forma duchowości, która dla wielu staje się sposobem na życie.
Prawdziwe Spotkanie z Nim pośrodku Zmagania sprawia, że nie chce się już żyć normalnie, tylko ekstremalnie, czyli w pełni.
Faktem jest, że ani zdjęcia ani filmy nie oddadzą tego, co dzieje się co roku w środku nocy na ścieżkach między Krakowem a Kalwarią ani na Drogach do innych sanktuariów w Polsce i na świecie, gdzie odbywa się EDK.
Podstawowy, wewnętrzny wymiar Ekstremalnej Drogi Krzyżowej pozostaje nieuchwytny dla oka i obiektywu i pozostaje tajemnicą każdego podejmującego to wyzwanie.
Ekstremalna Droga Krzyżowa odbyła się po raz pierwszy w 2009 roku. Idea akcji narodziła się w trakcie spotkań Męskiej Strony Rzeczywistości, a jej twórcą jest ksiądz Jacek Stryczek, Prezes Stowarzyszenia WIOSNA.

Szczegóły tutaj:http://www.facebook.com/events/157184688136053/?active_tab=discussion

Szczegółowe informacje o EDK na www.edk.org.pl

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *