Facebook
Wystawa malarstwa Wojciecha Adama Witkowskiego

2022-10-13 3:10:37

W Galerii Łącznik Nowodworskiego Ośrodka Kultury do 19 października oglądać można wystawę pejzażowego malarstwa Wojciecha Adama Witkowskiego

W piątek, 30.09.2022r. w Galerii Łącznik Nowodworskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż pejzażowego malarstwa Wojciecha Adama Witkowskiego.

Prezentowane prace są najnowszymi działami autora, które, jak sam podkreśla, tworzył w plenerze. Barwne, przestrzenne obrazy przedstawiają polski krajobraz od morza, poprzez pojezierza, niziny, wyżyny, po góry. Obserwowane w naturze krajobrazy najczęściej były inspiracją i delikatnie przekształcane przez autora stanowią na płótnie ciekawą kompozycję.

Zebrani uczestnicy wydarzenia, których było sporo – bo oprócz zainteresowanych sztuką nowodworzan, przybyło wielu artystów – kolegów Wojciecha Adama Witkowskiego, w przyjaznej atmosferze podziwiali i dyskutowali na temat prezentowanego malarstwa. Urzekające swoim światłem, kolorem i kompozycją, a czasem również prostotą, jest ono doskonałym dowodem na niezwykłe piękno naszego kraju.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zwiedzenia wystawy do 19.10.2022 r.

NOK

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *