Wynajem biura – na co zwrócić uwagę?

2018-08-20 10:14:27

Dla wielu firm posiadanie własnego biura jest niezbędne. W wielu przypadkach to ogromne powierzchnie, gdzie pracuje nawet kilkaset osób. Takie firmy mają jednak swoje własne wymagania i doskonale wiedzą, gdzie i jakie biuro chcą wynająć. Inaczej ma się sprawa w przypadku mniejszych, szczególnie początkujących, przedsiębiorców, którzy często nie wiedzą, jakie buro wynająć i jakimi kryteriami się kierować przy jego wyborze. A wybór biur na rynku jest bardzo duży, szczególnie w największych miastach, takich jak choćby Warszawa.

 

Dla wielu firm posiadanie własnego biura jest niezbędne. W wielu przypadkach to ogromne powierzchnie, gdzie pracuje nawet kilkaset osób. Takie firmy mają jednak swoje własne wymagania i doskonale wiedzą, gdzie i jakie biuro chcą wynająć. Inaczej ma się sprawa w przypadku mniejszych, szczególnie początkujących, przedsiębiorców, którzy często nie wiedzą, jakie buro wynająć i jakimi kryteriami się kierować przy jego wyborze. A wybór biur na rynku jest bardzo duży, szczególnie w największych miastach, takich jak choćby Warszawa i jedna z najpopularniejszych dzielnic biurowych – Mokotów – Popularność tego obszaru Warszawy można określić na podstawie ilości powierzchni biurowych do wynajęcia: http://www.biura-mokotow.com/

Przedsiębiorcy, których interesuje wynajem biura, muszą wziąć pod uwagę wiele czynników, jeśli chcą wynająć naprawdę funkcjonalne biuro, które spełni ich oczekiwania. Wbrew pozorom, cena nie jest najważniejszym kryterium. Raczej należy dopasowywać biuro do własnych potrzeb, a nie odwrotnie. Firmy, które nie chcą angażować się w szukanie biura na własną rękę, mogą skorzystać z usług pośredników, którzy po zapoznaniu się z potrzebami firmy, zaproponują optymalne rozwiązanie. Na rynku jest bowiem spora podaż biur na wynajem o różnej wielkości i różnym standardzie. W przypadku Warszawy jednym z największych skupisk biur na wynajem jest dzielnica Mokotów. Dla wielu firm biura na Mokotowie są bardzo pożądane ze względu na prestiż, z jakim związane jest posiadanie biura właśnie w tej lokalizacji.

Ważne, gdy wynajmuje się biuro

Przed wynajmem biura na potrzeby firmy należy bardzo dokładnie przeanalizować potrzeby. Należy uwzględnić również upływ czasu i to, jak firma ma w zamierzeniu wyglądać za kilka lat. Warto więc znaleźć większe biuro do wynajęcia, jeśli firma ma w zamierzeniu się rozrastać, co będzie się wiązać ze zwiększeniem kadry pracowniczej.

Spośród licznych kryteriów na pewno znaczącym w przypadku wielu firm będzie lokalizacja. W przypadku wielu branż to właśnie lokalizacja decyduje o sukcesie firmy. Dlatego dużo firm szuka biur w centrach miast i w dzielnicach biurowych. Lokalizacja jest też ważna, jeśli chodzi o skomunikowanie z innymi częściami miasta. Tu należy uwzględnić łatwość dojazdu do biura przez kontrahentów oraz pracowników.

Dla wielu firm lokalizacja biura nie będzie tak istotna, a liczyć się będzie cena za wynajem biura. Takie firmy mogą więc wybrać biuro do wynajęcia na obrzeżach miasta, gdzie czynsz na pewno będzie niższy. Przy wyborze należy jednak uwzględnić czy koszty dojazdu i inne de facto nie zwiększą zbytnio wydatków.

Liczy się standard wynajmowanej powierzchni biurowej

Innym ważnym kryterium wyboru biura na wynajem jest jego standard. Wiele firm oczekuje, że biuro na wynajem będzie posiadało niezbędne wyposażenie. Ważne jest nie tylko wyposażenie i standard samego biura, ale budynku i jego otoczenia. Łatwość dojazdu, miejsca parkingowe, dostępność dla osób niepełnosprawnych czy dodatkowe usługi są istotne dla wielu firm. Pod względem standardów, w Warszawie wyróżnia się zagłębie biurowe, jakim jest właśnie Mokotów. Biura na Mokotowie to w większości zlokalizowane w nowoczesnych budynkach przestrzenie, które są budowane i wyposażane zgodnie z wszelkimi wymogami i najnowszymi trendami w tej branży. Nie bez znaczenia jest też sam adres w tym miejscu.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *