WYMYSŁY/POMIECHÓWEK. Borynowe Skowronki pokazały klasę!

2022-11-03 3:16:25

Dzieci i młodzież znane z grupy Borynowe Skowronki dały w niedzielę (16.10) prawdziwy popis na scenie. Przedstawienie pt. „Kopciuszek i Hulaka, czyli dworska draka” przyciągnęło do Chaty Wymysły pod Lasem tłumy dzieci i dorosłych

Adaptacja bajki Jana Brzechwy nie wydawała się nowatorskim pomysłem, ale w reżyserii Katarzyny Małachowskiej i wykonaniu Borynowych Skowronków okazała się prawdziwą ucztą dla publiczności. Na widowni zasiedli dzieci i dorośli, wszyscy z zaciekawieniem. Do tej pory dziecięcy zespół z gminy Pomiechówek znany był przede wszystkim z wyjątkowych jasełek. Wszyscy czekali więc na to, co wydarzy się tego dnia na scenie.
Nikt chyba nie zawiódł się tym, co zobaczył. „Bajka-samograjka”, a jednak pokazana w taki sposób, że wywołała owacje na stojąco. Borynowe Skowronki ukazały problemy bardzo aktualne od lat: „jak dokuczyć bezbronnemu, nie narobić się samemu, jak się bawić bez umiaru, zadowolić kumpli paru, wszystko ciągle aktualne, tak prawdziwe, aż banalne”. Zwróciły uwagę, że „kopciuszki, królewicze, miłe panny i złośnice” spotykamy codziennie na ulicach, w galeriach czy parkach. I przede wszystkim przypomniały… o szacunku, do wszystkich. To też Borynowe Skowronki pokazały występując w szczytnym tego dnia celu. Podczas przedstawienia zbierano fundusze na wsparcie Katarzyny Nerć – mieszkanki gminy Pomiechówek walczącej z rakiem trzustki. Słowa uznania należą się zarówno młodym aktorom, Katarzynie Małachowskiej, jak i rodzicom dzieci i wszystkim osobom zaangażowanych w przedsięwzięcie. Tym bardziej, że efekt, który widzowie zobaczyli w niedzielę, to wynik wielotygodniowej pracy; prób, przygotowywania kostiumów i scenografii.
Jak to zwykle bywa w Chacie Wymysły pod Lasem, po przedstawieniu gości zaproszono na słodki poczęstunek, kawę, herbatę i rozmowy w kuluarach. Na stole królował tort. Przygotowany, tradycyjnie już, przez mieszkanki Wymysłów, panie Barbarę GuzowskąMałgorzatę Cybulę.
Borynowe Skowronki wystąpiły w składzie: Grzegorz Bielecki, Tomasz Bielecki, Małgorzata Domalewska, Martyna Downar-Zapolska, Emila Jabłońska, Aleksandra Jakubowska, Helena Januszewska, Leon Januszewski, Lena Maciurzyńska, Adrianna Nalewajek, Kamil Nalewajek, Julia Piskunowicz, Gabrysia Piotrowska, Pola Rostkowska, Gabrysia Styk, Amelia Świerczewska. Gościnnie na wstępie: Zofia Bielecka.

M.A.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *