WYMYSŁY/POMIECHÓWEK. Borynowe Skowronki na wesoło!

2019-03-10 7:19:02

Przedstawienia kabaretowe widzimy często – na żywo czy w telewizji. Ale takiego kabaretu jak w minioną niedzielę w Wymysłach, jeszcze chyba nie było. Satyryczny program przedstawiły dzieci z zespołu Borynowe Skowronki pod kierownictwem Katarzyny Małachowskiej z Chaty Wymysły Pod Lasem

Organizatorem niedzielnego (3.03) spotkania było Stowarzyszenie Miłośników Tradycji i Kultury Boryna, Grupa PAMIT (Pomysłowe Aktywne Mamy i Tatusiowie) oraz Borynowe Skowronki. Młodzi artyści z gminy Pomiechówek dali się już poznać szerszej widowni podczas licznych koncertów oraz corocznych jasełek autorstwa Katarzyny Małachowskiej.

Tym razem występ był wyjątkowy ze względu na formę. Po raz pierwszy zespół sięgnął po satyrę. Autorski scenariusz K. Małachowskiej przedstawił znane bajki w krzywym zwierciadle naszej rzeczywistości. Młodzi aktorzy zabrali gości w podróż z postaciami z bajek, które mówiły o codziennych problemach i ludzkich przywarach. W sztuce pojawił się m.in. Wilk – łasuch, obibok i lawirant, Lis – cwaniak, ciekawski Czerwony Kapturek czy zajęte sobą zamiast pracą “Panie z ZUSu”. Wszystko z niezwykłym dystansem i poczuciem humoru, które w połączeniu z urokiem i – przede wszystkim – talentem dzieci, wywołało salwy śmiechu i gromkie brawa licznej publiczności. Całości dopełniała dekoracja i starannie przygotowane stroje małych aktorów.

Niedzielne przedstawienie “U Nas Dziś Kabaretowo- Borynowo Skowronkowo!” było efektem ogromnej pracy dzieci, ich rodziców oraz K. Małachowskiej i jej córki, Gajany Małachowskiej.

Na scenie wystąpili: Leon Januszewski, Kornelia Jaworska, Maja Żbikowska, Tomek Bielecki, Gabrysia Styk, Kamil Nalewajek, Helena Januszewska, Lena Jurek, Ola Jakubowska, Adrianna Nalewajek, Karolina Krawczyk, Igor Jaworski, Franek Grzechnik, Grzegorz Bielecki, Igor Witkowski, Edyta Cybula, Wiktoria Jakubowska, Zofia Bielecka, Natalia Przykazka i Kamil Cybula.

M.A.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *