Wydłużą perony, czy w tym roku?

2018-06-07 7:14:55

Poseł Piotr Uściński zapytał Ministerstwo Infrastruktury o to, kiedy PKP PLK zamierza zrealizować zapowiadane wydłużenie peronów na stacji Nowy Dwór Mazowiecki.
Jak już informowaliśmy, perony w Nowym Dworze Mazowieckim, które zostały oddane do użytku w 2008 roku są za krótkie. Długie pociągi uruchamiane przez PKP Intercity, takie jak na przykład pociąg TLK Karpaty, zatrzymują się poza peronem stacji.

O postęp prac nad wydłużeniem peronów, pytał poseł Piotr Uściński. Pyta on, czy czy został ukończony projekt przebudowy peronów stacji Nowy Dwór Mazowiecki i jakie parametry on przewiduje.

– Projekt przebudowy peronów na stacji Nowy Dwór Mazowiecki znajduje się w końcowej fazie przygotowania oraz uzgodnienia. Przewiduje on wydłużenie peronów do długości 300 m każdy – informuje podsekretarz stanu w MIB Andrzej Bittel. – Dodatkowo projekt zakłada wymianę nawierzchni peronu, która będzie uwzględniać potrzeby osób niepełnosprawnych (pochylnie ułatwiające dojście na perony, istniejące platformy pionowe), w tym potrzeby osób niewidomych oraz niedowidzących (m.in. ścieżki dotykowe składające się z pasa prowadzącego oraz pól uwagi – elementów punktowo wypukłych na całej długości peronów) – dodaje przedstawiciel MI. Koszt prac to ok. 3,7 mln zł.

Do rozpoczęcia budowy nie dojdzie jednak w tym roku. Początek prac zaplanowano na 2019 rok. Potrwają one 6 miesięcy.

AB

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *