WYDARZENIA. Tour Bitwa Warszawska 1920 o puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego

2019-08-10 3:42:32

W dniach 16 – 18 sierpnia br. odbędzie się wyścig kolarski Mazowsze Tour o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego – szlakiem Bitwy Warszawskiej 1920. Wydarzenie jest organizowane by upamiętnić decydujące dni walk wojsk polskich z bolszewikami w 1920 roku

Ten wyścig to swego rodzaju preludium przed wielką kolarską imprezą, która odbędzie się za rok w setną rocznicę zwycięstwa Polaków w jednej z najważniejszych wojen dla zachowania naszej niepodległości. Zainspirowałem się francuską imprezą kolarską Paryż-Roubaix, która organizowana jest nieprzerwanie od ponad 100 lat. To klasyk kolarstwa, którego wiele odcinków prowadzi przez brukowe uliczki, polne drogi, w ekstremalnie trudnych warunkach.  Podobne niespodzianki czekają na  uczestników na Mazowszu – mówi pomysłodawca wyścigu Dariusz Banaszek, były kolarz i prezes Polskiego Związku Kolarskiego.

Pierwszego dnia na trasę o długości 200 km kolarze wyruszą z Radzymina. Peleton odwiedzi takie miasta jak Radzymin, Nieporęt, Legionowo, Wieliszew, Serock, Nasielsk, Nowy Dwór Mazowiecki, Płońsk oraz Płock.
Drugiego dnia tj. 17 sierpnia odbędzie się wyścig na „Torze Modlin” w Nowym Dworze Mazowieckim, natomiast ostatniego dnia w Legionowie odbędzie się kryterium uliczne.
W tegorocznym wyścigu do rywalizacji staną zawodowi kolarze, amatorzy, młodzież oraz dzieci.
Na uczestników czekają nagrody – główna nagroda to samochód Skoda City Go o wartości 40 tysięcy złotych. Pula nagród i to w pierwszym dniu Touru to 30 700 PLN.

Zapowiada się wielkie święto kolarstwa na Mazowszu, gdzie zarówno zawodowcy jak i amatorzy znajdą dla siebie miejsce do walki o tytuł najlepszego.

red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *