Facebook
Wybory 2023: Lokalni samorządowcy startują do Sejmu

2023-10-12 1:20:14
KONRAD MICHALSKI wicestarosta Powiatu Legionowskiego startuje do Sejmu RP w wyborach zarządzonych na 15 października br. 

Na liście PiS w podwarszawskim okręgu nr 20 startuje 24 osoby. Ma Pan numer 15. O wejście do Sejmu nie będzie łatwo?

Dla mnie samo to, że jestem na liście PiS do Sejmu RP jest wielkim zaszczytem. O mandat nie będzie łatwo chociażby z tego względu, że na tej liście znajduje się wielu znamienitych ludzi: ministrów, parlamentarzystów, urzędników państwowych. Ale każdy ma swoją szansę i trzeba walczyć.

Dlaczego w ogóle zdecydował się Pan na start w wyborach?

Startuję do Sejmu RP ponieważ popieram politykę Prawa i Sprawiedliwości oraz rządu. Uważam, że ostatnie lata, to prawdziwy skok cywilizacyjny dla naszego kraju. To czas wyrównywania szans. Jako samorządowiec doskonale to widzę. Budowa i remonty dróg, przywracanie połączeń autobusowych i kolejowych, budowa szkół i innych budynków użyteczności publicznej. Samorządy nigdy przedtem nie otrzymały tylu środków na inwestycje. Jako członek PiS i samorządowiec chciałbym kontynuacji. I dlatego kandyduję do Sejmu RP – aby wesprzeć listę PiS a jeśli uda się wejść kontynuować politykę prowadzoną przez Zjednoczoną Prawicę.

Największy sukces i największa porażka?

Sukcesów było sporo. Rozbudowa i remonty dróg powiatowych, budowa szkoły oraz budynków użyteczności publicznej i inne duże inwestycje. W Legionowie w każdej kampanii obiecywano budowę szpitala i o poszerzenie DK61. Po wyborach o tym zapominano. Dopiero kiedy nastał rząd PiS, dzięki Panu ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi te problemy udało się rozwiązać. Było dla mnie wielkim zaszczytem i osobistym sukcesem, że mogłem w tym pomagać, jako samorządowiec.
Porażka? Brak kolejnego mostu na Wiśle na wysokości Jabłonny. Wkład własny wymagany od samorządów w programie rządowym był zbyt wysoki. Nie daliśmy rady. To temat do załatwienia na przyszłe kadencje.

Jak ocenia Pan kondycję powiatu legionowskiego?

Całkiem nieźle. Pomimo trudności związanych z pandemią i wojną budżet Powiatu Legionowskiego jest stabilny i dobrze ułożony. Pozyskujemy środki z programów rządowych i wydajemy na inwestycje. Duże, milionowe inwestycje. Także sytuacja Powiatu jest dobra. Mamy też dobre perspektywy na przyszłość.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *