“Wszystko mamy dopięte”

2016-05-23 4:26:07

Święto Zakroczymia już w najbliższy weekend. Jak idą przygotowania do imprezy? O tym rozmawiamy z burmistrzem Arturem Ciecierskim.

Już w ten weekend obchodzić będziemy Święto Zakroczymia. Na jakim etapie są przygotowania do imprezy?
Trwają ostatnie kosmetyczne prace. Wszystko mamy dopięte. Oczywiście czasami ta kosmetyka staje się prawdziwym problemem, jednak mam nadzieję, że wzorem 950 – lecia Zakroczymia, wszystko się uda. W tym miejscu proszę społeczność lokalną o godne zachowanie. Przyjedzie wiele osób spoza Zakroczymia. Dajmy dobry przykład.

Dlaczego w tym roku wybór padł na Krzysztofa Krawczyka i Dodę?
Dlaczego Doda? Zdania były podzielone wśród mieszkańców. Znalazłem jednak sponsora, który w znacznej mierze opłacił ten koncert. Nie mogłem zrezygnować z takiej propozycji. Dlaczego Krzysztof Krawczyk? Mamy w Zakroczymiu nie tylko młodzież. Trzeba dbać o każde pokolenie. Docierają do mnie informacje, że mieszkańcy cieszą się z koncertu Krzysztofa Krawczyka.

W zeszłym roku gmina nie poniosła żadnych kosztów jeśli chodzi o obchody 950-lecia Zakroczymia. Koszta ponieśli jedynie sponsorzy. Jak będzie w tym roku? Jak przedstawiają się koszta?
Koszty jakie gmina poniesie w związku z organizacją Święta Zakroczymia wyniosą około 65000 zł brutto. Należy podkreślić, że oprócz tej kwoty dochodzą środki od sponsorów w tym za koncert Dody, a także wiele pomocy rzeczowej od lokalnych przedsiębiorców.

Trzy lata temu na koncercie Dody, w miejscowości liczącej nie całe 3 500 mieszkańców, pojawiło się 25 000 osób! Gmina Zakroczym liczy praktycznie tylu samu mieszkańców. Czy gmina jest gotowa na przyjęcie, załóżmy, 20 000 ludzi? Jak będzie wyglądała sprawa bezpieczeństwa podczas Święta Gminy Zakroczym?
Jesteśmy przygotowani pod względem bezpieczeństwa. Tak jak podczas 950 lecia Zakroczymia, tylko my i policja wiedzieliśmy jaka liczba funkcjonariuszy zabezpieczała imprezę. Tak będzie również teraz. Dodatkowo mamy umowę z firmą ochroniarską. Jestem spokojny. Jednak wszystko zależy od samych uczestników. Proszę o zachowanie odpowiedzialności.

 Rozmawiał Adam Balcerzak

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *