Worki do odkurzacza

2019-02-13 3:04:38
Jeżeli mamy wybrać najważniejszy sprzęt w domu zazwyczaj jest nim lodówka. Kolejne miejsca zajmuje pralka, kuchenka, mikrofala, ekspres do kawy… A na którym miejscu znajduje się odkurzacz? Zazwyczaj nie doceniamy tego jakże ważnego urządzenia – dopiero gdy worek się wypełni, a filtr przestanie działać, przypominamy sobie o przyjacielu, który potrzebuje naszej pomocy do prawidłowego funkcjonowania. Jak dobrać worki i filtry, aby wydłużyć żywotność odkurzacza? Zapraszamy do lektury!

 

Wymiana worka w odkurzaczu

Wiele osób zwleka z wymianą worka do odkurzacza, a przecież to nic trudnego! Jeżeli decydujemy się na zakup odkurzacza workowego, możemy już w sklepie zaopatrzyć się w worki na wymianę. Jeżeli o tym zapomnimy to nic straconego – w internecie działa wiele sklepów z workami do odkurzaczy, których oferta jest bardzo różnorodna. Jednym z tego typu sklepów jest worwo.pro – lider na polskim rynku worków do odkurzaczy i akcesoriów do odkurzania. Sklep ten produkuje i sprzedaje ponad 30 mln worków rocznie, więc jest to firma godna zaufania. Jeżeli masz problem z dobraniem odpowiedniego worka, sprawdź numer serwisowy odkurzacza. Wtedy na pewno zamówisz worek idealnie dopasowany do Twojego sprzętu!

Jakie worki do odkurzacza?

Do wyboru mamy worki wielorazowe i jednorazowe. Te pierwsze mogą wydawać się bardziej ekologiczne, ponieważ wystarczy je wytrzepać, po czym założyć ponownie. Ich niewątpliwą wadą jest jednak kontakt z alergenami i zanieczyszczeniami znajdującymi się wewnątrz worka. Zdecydowanie wygodniejsze są worki jednorazowe, które dzielimy na papierowe i syntetyczne. Jak wiadomo papier nie jest wytrzymałym materiałem – łatwo ulega mechanicznym urazom, nie jest odporny na wodę czy ostre przedmioty. Ponadto przepuszcza zanieczyszczenia, które dostają się z powrotem do pomieszczenia. Alternatywą dla papierowych worków do odkurzacza są te syntetyczne. Składają się ze specjalnego mikrowłókna, które jest odporne na wszelkiego rodzaju urazy. Ponadto mają trzy warstwy filtracji, więc nie przepuszczają pyłu, kurzu czy innych zanieczyszczeń. Właśnie z tego względu rekomendowane są alergikom.

Filtry do odkurzacza

Na rynku znajduje się wiele filtrów. Nazwy EPA bądź HEPA mogą niektórym sprawić problem, warto jednak je znać, aby wybrać najlepszy filtr do odkurzacza. Najniższą skuteczność filtracji mają filtry EPA, czyli E10 (85%), E11 (95%) i E12 (99,5%). Filtry HEPA są dokładniejsze – te o numerach H13 i H14 mają skuteczność odpowiednio 99,95% i 99,995%. Wychwytują praktycznie wszystkie zanieczyszczenia (nawet te z powietrza). Połączenie filtrów i worków syntetycznych to idealna ochrona przed alergenami i zarodnikami. Aby wydłużyć żywotność odkurzacza, warto je regularnie wymieniać i kupować tylko w sprawdzonych sklepach.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *