Facebook

Wichura szalała w powiecie. Wiatr zrywał dachy

2017-06-13 9:38:13

Powalone i połamane drzewa, zerwane linie energetyczne i dachy – w poniedziałek w całej Polsce przeszła nawałnica. Burzom towarzyszyły silne opady deszczu i wichury. Najwięcej pracy funkcjonariusze mieli na Mazowszu.

– Najwięcej interwencji odnotowali strażacy w województwie mazowieckim, którzy wyjeżdżali ponad 400 razy – oświadczył rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

Strażacy usuwali połamane i powalone przez wiatr drzewa oraz ich konary, które tarasowały wiele ulic, dróg oraz tory. Silne wichury spowodowały zerwanie wielu linii energetycznych, a także uszkodzenie wielu stacji transformatorowych.

Nawałnica nie ominęła powiatu nowodworskiego, gdzie w Nowym Secyminie (gm. Leoncin) burza zerwała dach jednego z domów. Na miejsce natychmiast udały się służby ratunkowe.

A tak ten istny armagedon wspomina jeden z  mieszkańców powiatu:

– Burza przyszła nagle i minęła po ok. 15 minutach. Patrzyłem przez okno, jak wiatr wygina drzewa przed domem. Lał niesamowity deszcz. Po kwadransie zrobiło się spokojniej. Później nawet wyszło słońce – relacjonuje pan Tomasz z Modlina Twierdzy. – Wiało tak mocno, że na balkonie poprzewracało wszystkie donice i rower – dodaje.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…