We trzech kradli w sklepach; trafili do aresztu

2022-07-21 2:35:29

Policjanci z nowodworskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże na terenie marketów. U jednego z nich kryminalni zabezpieczyli również narkotyki. Na wniosek nowodworskiej prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Kilka dni temu funkcjonariusze Wydziału Prewencji interweniowali w jednym ze sklepów w Nowym Dworze Mazowieckim. Przed marketem zatrzymali mężczyznę, który próbował odjechać hondą z pobliskiego parkingu. Jak przekazał policjantom pracownik ochrony, chwilę wcześniej 41-latek chciał ukraść alkohol na łączną kwotę ponad 1300 zł. Mundurowi w pojeździe zatrzymanego ujawnili, a następnie zabezpieczyli przedmioty mogące pochodzić z kradzieży. Okazało się także, że mężczyzna nie działał sam.
Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej w Nowym Dworze Mazowieckim. W niedługim czasie udało im się ustalić dwóch kompanów 41-latka. Szybko wyszło na jaw, że obywatele Gruzji dokonywali kradzieży również w innych sklepach na terenie powiatu nowodworskiego. Na terenie gminy Czosnów ich łupem padły wyroby alkoholowe o łącznej wartości blisko 2300 zł.
Przeprowadzone przez nowodworskich kryminalnych czynności i weryfikacja pozyskanych informacji zaprowadziła funkcjonariuszy do miejsca, gdzie przebywali mężczyźni. 29-latek i 41-latek zostali przez mundurowych zatrzymani na terenie Warszawy. Kryminalni ujawnili i zabezpieczyli w lokalu kolejne, skradzione przedmioty. Łupem złodziei padały głównie kosmetyki, alkohol, ubrania i sprzęt elektroniczny. W trakcie przeszukania u jednego z nich funkcjonariusze zabezpieczyli także heroinę i mefedron.
Sprawa jest rozwojowa i lista zarzutów w najbliższej przyszłości może zostać rozszerzona.
Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim skierowała wniosek do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.
Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha/bś
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *